Ar īpašas alianses izveidi mudina pievērst uzmanību vīriešu veselībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Lai Latvijā vairāk pievērstu uzmanību vīriešu veselībai, izveidota nevalstiskā organizācija “Alianse vīriešu veselībai”, kura vēlas panākt to, lai katram Latvijas vīrietim pa pastu tiktu izsūtītas valsts informatīvās vēstules par regulārām veselības pārbaudēm, arī audzēja pārbaudēm, līdzīgi kā tas ir sievietēm par krūts un dzemdes kakla vēža skrīningu.

Alianse aicina vairāk pievērst uzmanību dažādu slimību laicīgai novēršanai, tai skaitā sirds un asinsvadu slimību, dažādu audzēju (vēžu) slimībām, tostarp prostatas vēzim, mugurkaula slimībai, depresijai, demencei, Pārkinsona slimībai.

Alianse apvieno sešas organizācijas: Telpavīriem.lv, emocionālās veselības biedrība “Sauleszīmes”, “Movember Latvija”, “Dažādas paaudzes par dzīvi”, “Vīri sasniedz maksimumu”, “Zināšanu telpa Zikurāts”.

Atbalstu aliansei esot izteikušas arī vairākas Latvijā zināmas personas, tostarp mūziķis, raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs: “Mēs, vīrieši, esam spēcīgi, mēs varam daudz, mēs varam visu. Tāpēc esi īsts vīrietis un ej pārbaudies! Un, dāmas, jūs taču vēlaties sev blakus veselu vīrieti, esiet viņa sargeņģelis, ejiet kopā!”

Aliansē norāda, ka katram pieaugušam vīrietim svarīgi vismaz reizi gadā apmeklēt ne tikai ģimenes ārstu, bet arī vīriešu ārstu. Tas palīdz izvairīties no “ielaistām” slimībām, daudzos gadījumos no 21.gadsimta otras lielākās problēmas pēc sirds un asinsvadu slimībām - audzēja jeb vēža dažādiem paveidiem. Laicīgi to atklājot, sekmīgi noris atveseļošanās un dzīvošana tālāk.

Organizācijas viens no mērķiem – lai arī katram Latvijas vīrietim tiktu izsūtītas pa pastu informatīvās vēstules par veselības pārbaudēm, kas sniegtu informāciju, kur un pie kā vērsties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti