Aptauja: Alerģijas mazināšanai trešdaļa vēlētos pārcelties dzīvot uz laukiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ja tas mazinātu cilvēku vai viņu ģimenes locekļu alerģiskās izpausmes, tad 31% aptaujāto būtu gatavi pārcelties uz dzīvi laukos, liecina "GFK CR Baltic" veiktā iedzīvotāju aptauja, kurā piedalījās 1001 respondents. Piesārņotā pilsētas vide ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēkiem var attīstīties alerģijas dzīves laikā. 

Alerģija vairāk ir pilsētnieku slimība, kas lauku iedzīvotājiem ir mazāk novērojama, jo viņi dzīvo ekoloģiskākā un tīrākā vidē, rāda ārstu pieredze.

Viens no iemesliem, kāpēc palielinās alerģijas izplatība, ir iedzīvotāju dzīvesveids. Mūsdienās, kad daudzās valstīs alerģiskas izpausmes var novērot aptuveni 40% iedzīvotāju un ir skaidrs, ka šis īpatsvars tuvākajos gados tikai pieaugs, ārsti mudina negaidīt alerģisku simptomu parādīšanos, bet savlaicīgi pievērst uzmanību saviem ieradumiem, piemēram, rūpīgāk izvēlēties pārtiku, arī mazgāšanas un sevis kopšanas līdzekļus, dodot priekšroku nealerģiskiem produktiem.

“Alerģijas viens no rašanās iemesliem ir piesārņotais pilsētas gaiss, ko veicina CO2 izmeši, tomēr tikpat būtiski faktori ir arī, piemēram, pārlieku sterilā vide telpās un uzturs. Laika gaitā šie faktori veicina alerģijas rašanos cilvēkiem, kam tā iepriekš nav tikusi novērota, kā arī sekmē alerģijas veidošanos bērniem. Tāpēc par izvairīšanos no alerģijas ir jādomā pirms tās pirmo simptomu parādīšanās, un jāsāk būtu ar savu paradumu maiņu. Būtībā, lai mazinātu alerģijas risku attīstīšanos dzīves laikā, būtu jāizvēlas nealerģiski telpu uzkopšanas un sevis kopšanas līdzekļi,” sacīja "Neutral" akadēmijas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Visvairāk iedzīvotāji būtu gatavi pārcelties uz laukiem vecumā virs 50 gadiem (40%). Savukārt vismazāk gatavi būtu gados jauni cilvēki vecumā līdz 29 gadiem (28% no respondentiem). Vairāk no pilsētas dzīves būtu gatavi atteikties vīrieši (34%), nevis sievietes (29%).

Aptaujas rezultāti rāda, ka ir sabiedrības daļa, kas jau šobrīd piedomā par saviem paradumiem, piemēram, katrs piektais izvēlas mazgāšanas un sevis kopšanas līdzekļus, kas neizraisa alerģijas, kā arī gandrīz tikpat seko līdzi pārtikas produktu sastāvam. Katrs piektais atzīst, ka būtu gatavs atteikties no automašīnas izmantošanas ikdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti