Apdrošināšanas atlīdzībā saņem jaunu velosipēdu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Apdrošināšanas sabiedrība "BTA Insurance Company" (BTA) septembrī veikusi pirmo apdrošināšanas atlīdzības izmaksu jaunā apdrošināšanas pakalpojuma "BTA Velopolise" ietvaros. Ņemot vērā klienta vēlmes un savstarpēji vienojoties ar klientu, BTA apdrošināšanas atlīdzību neizmaksāja naudā, bet gan iegādājās klientam jaunu, 555 eiro vērtu velosipēdu, kas ir līdzvērtīgs nozagtajam velosipēdam, informēja apdrošināšanas sabiedrība. Papildus, lai pasargātu jauno velosipēdu no zādzības riska, pirmajam "BTA Velopolises" atlīdzības saņēmējam BTA uzdāvināja arī velosipēda saslēdzēju. 

BTA klients Kaspars šī gada 18.augusta vakarā savu apdrošināto "Cube Analog" markas velosipēdu bija atstājis pieslēgtu velonovietnē pie tirdzniecības centra "Galerija Centrs" Rīgā, Audēju ielā, un pats uz neilgu laiku iegāja veikalā. Iznākot no tirdzniecības centra, Kaspars konstatēja, ka velosipēds ir nozagts. Viņš nekavējoties vērsās policijā un sazinājās ar BTA, lai pieteiktu apdrošināšanas gadījumu par nozagto velosipēdu.

Kaspars velosipēdu bija apdrošinājis 11.augustā, iegādājoties apdrošināšanas pakalpojumu "BTA Velopolise", kas atlīdzina zaudējumus ne tikai velosipēda zādzības gadījumā, bet nodrošina arī medicīnisko izdevumu segšanu traumu gadījumā, kompensācijas izmaksu traumu gadījumā, kā arī sedz zaudējumus, kurus velosipēdists radījis trešajām personām.

Par apdrošināšanas polisi Kaspars samaksāja 29 eiro, savukārt par savu apdrošināto "Cube Analog" markas velosipēdu, kuru Kaspars bija iegādājies velosezonas sākumā šī gada maijā, Kaspars samaksāja vairāk nekā 500 eiro. 

Pirmajam "BTA Velopolise" apdrošināšanas gadījuma pieteicējam apdrošināšanas uzņēmums piedāvāja iespēju apdrošināšanas atlīdzību saņemt nevis naudā, bet līdzvērtīga velosipēda veidā, kam Kaspars piekrita un saņēma jaunu 555 eiro vērtu "KTM Ultra One" markas velosipēdu. Lai gan Kaspars ikdienā savu iepriekšējo velosipēdu saslēdza ar divām slēdzenēm, 18.augustā, atstājot velosipēdu uz īsu brīdi pie tirdzniecības centra, viņš to bija saslēdzis tikai ar vienu slēdzeni, kas nebija ļoti droša, jo velozagļi to viegli un ātri pārknieba. Lai jauno velosipēdu nepiemeklētu tas pats liktenis, kas iepriekšējo, BTA uzdāvināja Kasparam arī piektās drošības pakāpes "Trelock" markas velosipēda saslēdzēju. 

"Esmu aktīvs velobraucējs, ar velosipēdu pārvietojos ikdienā - katru dienu braucu uz darbu, pēc darba uz skolu un piedalos dažādos velobraucienos. Šo apdrošināšanas veidu man ieteica kolēģi. Apdrošināšanas polisi primāri iegādājos, lai pasargātu sevi no neparedzētiem finansiāliem izdevumiem traumu gadījumā, jo iepriekšējā dienā pirms polises iegādes, braucot ar velosipēdu, guvu kājas traumu un bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Vērsos traumpunktā un par saņemto medicīnisko palīdzību samaksāju pietiekami prāvu naudas summu," stāsta jaunā velosipēda īpašnieks Kaspars.

Pēc negadījuma Kaspars nolēmis apdrošināties: "Kaut arī iepriekš nebiju aizdomājies par iespējamu velosipēda zādzības risku, jo vienmēr velosipēdu atstāju pieslēgtu, šobrīd esmu pateicīgs saviem kolēģiem, kuri ieteica iegādāties kompleksu apdrošināšanas polisi, kas sedz arī zaudējumus velosipēda zādzības gadījumā. Ja es nebūtu nopircis polisi, tad, visticamāk, es nevarētu piedalīties 7.septembrī notiekošajā "Latvijas riteņbraucēju vienības braucienā" Siguldā. Esmu pārliecinājies, ka velozagļi nesnauž, tāpēc iesaku ikvienam velobraucējam vairāk padomāt par sava velosipēda drošību, gan iegādājoties drošākas slēdzenes, gan arī apdrošinot savus velosipēdus!"
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti