Leģionāru slimības riska dēļ iesaka pēc prombūtnes kārtīgi notecināt ūdeni

Lai mazinātu iespēju inficēties ar legionelozi jeb tā dēvēto leģionāru slimību, pēc ilgstošas prombūtnes vajag kārtīgi notecināt gan auksto, gan karsto ūdeni, informēja Veselības inspekcijā, norādot, ka tas jādara tā, lai aukstais ūdens būtu spirdzinoši vēss, bet karstais – izteikti karsts. Būtiski arī gādāt, lai tecināšanas laikā neveidojas aerosols.

Lai izvairītos no aerosola veidošanās, inspekcijā ieteica iesākumā ūdenskrānu atvērt nedaudz un ļaut ūdenim tecēt lēnā plūsmā. Pēc tam plūsma pakāpeniski, desmit minūšu laikā, jāpalielina līdz krāns atvērts pilnībā.

Baktērijas "legionella" īpaši vairojas siltā ūdenī, karstā un aukstā ūdens tvertnēs, cauruļvados ar nelielu ūdens plūsmu vai stāvošā ūdenī, piemēram, dzīvokļos, kur atvaļinājuma laikā vasarā kādu laiku dušas un krāni nav tikuši izmantoti.

Tāpat sezonāli, īpaši vasarā, audzēkņu brīvlaikā ūdens netiek lietots un tas ir ilgstoši stāvošs arī izglītības iestādēs, sporta centros un dienesta viesnīcās, kā arī bērnudārzos.

Veselības inspekcija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru izstrādājusi baktēriju profilakses rekomendācijas un ieteikumus izglītības iestādēm, ūdens apgādes sistēmu lietošanas atsākšanai pēc brīvlaika. Īpaši tiek uzsvērta sastāvējuša ūdens izvadīšana no aukstā un karstā ūdens apgādes sistēmām.

Inspekcijā arī norādīja – būtiski izprast, ka legionellas īpaši vairojas ūdens apgādes sistēmās, ja ūdens temperatūra ir robežās no +20℃ līdz +45 grādiem un organisko vielu jeb bioloģiskā aplikuma un nosēdumu klātbūtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti