Rīgas 1. slimnīca aicina uz bezmaksas dzimumzīmju pārbaudi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Atgādinot par saules staru ietekmi uz ādu, Rīgas 1. slimnīca aicina uz bezmaksas dzimumzīmju pārbaudi pirmdien, 24. aprīlī. Bezmaksas pārbaudes notiks no plkst. 9.00 līdz 13.00, un pacientiem uz izmeklējumu jāpierakstās.

Melanoma ir viens no agresīvākajiem ādas audzējiem. Rīgas 1. slimnīca atgādināja, ka katru gadu Latvijā tiek atklāti apmēram 200 melanomas gadījumi, un aptuveni 70 cilvēkiem tas beidzas ar letālu iznākumu.

"Melanomas ārstēšanas panākums slēpjas agrīnā diagnostikā, tāpēc, tuvojoties vasaras sezonai un atgādinot par saules staru ietekmi uz ādu, aicinām uz bezmaksas dzimumzīmju pārbaudi 24. aprīlī laikā no plkst. 9.00 līdz 13.00," informēja Rīgas 1. slimnīcas sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas speciāliste Iveta Medne. Pārbaudes notiks Bruņinieku ielā 5, slimnīcas lielajā konferenču zālē, 2. korpusā. Izmeklējumam iespējams pierakstīties, zvanot uz vienoto informācijas tālruni 67366323 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00, kā arī sestdienās no plkst. 9.30 līdz 15.00. 

Iepriekšējais pieraksts nepieciešams, jo katra pacienta izmeklēšanai plānotas 20 minūtes. Bezmaksas dzimumzīmju pārbaudi veiks ārsti rezidenti dermatologi Jelizaveta Pavlova, Viktorija Rogova un Elīna Krauce. Pārbaudes laikā ārsts lūgs pacientu izģērbties līdz apakšveļai, lai apskatītu visus ādas veidojumus ar diagnostisko iekārtu – optisko dermatoskopu, kas ļauj redzēt veidojumu desmitkārtīgā palielinājumā.

Ja pārbaudes laikā tiks atrasti aizdomīgi veidojumi, ārsts pacientu aicinās nākt uz konsultāciju, lai veiktu padziļinātu  diagnostiku un nepieciešamo ārstēšanu.

Neparastu ādas veidojumu gadījumā ikvienā vecumā ir vēlama speciālista apskate, taču īpaša uzmanība ādas veidojumiem jāpievērš cilvēkiem, kuriem bērnībā bijuši ādas apdegumi, personām ar izteikti gaišu ādu, blondiem vai rudiem matiem, tāpat gadījumos, ja ir vairāk nekā 50 dzimumzīmju uz visa ķermeņa, kā arī tad, ja pirmās pakāpes radiniekam ir bijusi melanoma.

Visbiežāk melanomu atklāj cilvēkiem virs 60 gadu vecuma, taču tā ir sastopama arī jaunākiem pacientiem. Bērnu vecumā tā ir ļoti reta saslimšana.

Vislielākā loma ādas audzēju profilaksē ir ikdienas paradumu maiņai – regulāra ādas krēmu uzklāšana ar SPF50+ aizsargfiltru, izvairīšanās no intensīvas saules, nosedzoša apģērba nēsāšana (cepure ar platu malu, saulesbrilles, garas piedurknes), solāriju neapmeklēšana. Vismaz reizi gadā ieteicams veikt ādas pašapskati, pievēršot uzmanību veidojuma krāsai, simetrijai, pēkšņai straujai augšanai. Aizdomīgu veidojumu gadījumos nepieciešams vērsties pie speciālista.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti