Dienas ziņas

Augstskolas mudina IZM pāriet uz institucionālo akreditāciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Priekšlaikus dzimušo bērnu vecāki aicina nepadoties

Priekšlaikus dzimušo bērnu vecākus aicina nepadoties grūtībām; rada īpašu padomu bukletu

Piektdien pasaulē atzīmēs priekšlaikus dzimušo bērnu dienu. Lai palīdzētu tiem vecākiem, kuru mazuļa gaidīšanas laiku kājām gaisā apgriež bērniņa ierašanās pasaulē daudz ātrāk nekā plānots, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) radījusi īpašu ceļvedi un padomu materiālu. To saņems ikviens tētis un mamma, kam tas būs nepieciešams. 

Priekšlaikus dzimušiem mazuļiem katra stunda un katra diena ir no svara, lai bērniņš ātrāk sāktu elpot un ēst pats, lai tiktu mājās. 

Ceturtdien Stradiņa slimnīcā bija ieradušies trīs bērni, kuri savulaik dzima priekšlaicīgi. Viņiem un viņu vecākiem izcīnīta smaga cīņa – par dzīvību.

Priekšlaicīgi dzimušās Evas mamma Elīna Irbe stāstīja: "Piedzima 24 nedēļās, 580 gramu maza pelīte. No visa skaistuma, ko raksta grāmatās, tur nebija nekā. Man spēku deva meitiņa. Nepadoties un ticēt, ka viņi paši var tik daudz."

Savukārt Annas mamma Viktorija Grancovska sacīja: "32 nedēļās nogāja ūdeņi, 33. nedēļas pirmajā dienā piedzima Anna. Tas satraukums dara savu. Un lielā pārdzīvojumā nezini, kas būs."

PSKUS Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas virsārste Dina Apele-Freimane norādīja: "Mēs neatpaliekam no pasaules. Mēs viņus vienkārši neredzam. Jo katrs desmitais pieaugušais tātad dzimis priekšlaicīgi. Tāpēc ir šī diena! Viņi ir maziņi, trausli, un tad viņi pazūd plašajā pasaulē. Vislielākais gandarījums – ka tas mazulītis tik foršs izaudzis! Tādēļ mums ir prieks strādāt."

Visbiežāk priekšlaicīgu dzemdību iemesls ir infekcija. Lai gan aparatūra un ārstu prasmes Latvijā neatpaliek no attīstītākajām pasaules valstīm, tieši tikpat būtiska bērniņam ir mammas un tēta klātbūtne. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti