4. studija

Kāpēc Ķekavā redzams daudz smago auto no Kazahstānas, Uzbekistānas un Kirgizstānas?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Vai drīkst uzturā lietot cūcenes?

Ēst vai neēst cūcenes? Vienprātības nav, bet aizrauties nevajadzētu

Par to, vai cūcenes var droši lietot uzturā, pilnīgas vienprātības nav. Ir pētījumi, kas liecina par vielas nekotarīna klātbūtni šajās sēnēs, kas var veicināt vēža šūnu attīstību, taču citi zinātnieki šo mītu cenšas apgāzt. Tomēr mikoloģe Inita Dāniele norādīja, ka pieturas pie stingrākā viedokļa – ja kaut kas rada šaubas, tad aizrauties ar to nevajag, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

"Pirms gadiem desmit parādījās tādi pētījumi, ka cūcenes satur vielu nekotarīnu, kas var veicināt vēžu šūnu attīstību," teica Dāniele, norādot, ka ir arī citi zinātnieki, kuri šos pētījumus pūlējušies apgāzt.

Līdz ar to nav īstas skaidrības, vai šī viela ir kaitīga vai nav un vai cūcenes ir vai nav bīstamas.

"Bet mēs pieturamies pie tā stingrākā viedokļa, – ja ir kaut kādas šaubas, ja ir bijuši gadījumi, kas tomēr liecina par to, ka nevajag aizrauties, tad arī nevajag aizrauties," sacīja speciāliste.

Tomēr esot novērojumi, kas zinātniski gan nav pierādīti. Mikoloģe atsaucās uz kādu dzirdētu stāstu par kaimiņiem, kuri lasījuši maisiem cūcenes, tās sālījuši un visu ziemu ēduši. Abi vēlāk nomira ar vēzi. Dāniele gan uzsvēra, ka varbūt cūcenes tur nebija vainīgas.

Tāpēc svarīgākais ir uzticēties zinošiem speciālistiem, meklēt informāciju par sēnēm un nepārspīlēt ar lielu sēņu daudzumu.

Iepazīsti sēnes!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti