Festivālā «Lampa» varēs veikt HIV un C hepatīta bezmaksas eksprestestus

Sarunu festivālā "Lampa" 9. un 10. jūnijā Cēsīs darbosies biedrības "Baltijas HIV asociācija" testpunkts, kas piedāvās bez maksas, ātri un anonīmi veikt HIV un C hepatīta eksprestestus, informēja Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

Testpunkts atradīsies "Baltijas HIV asociācijas" teltī "HIV un C hepatīta pietura" Cēsu pils laukumā. Upmace norādīja, ka HIV un C hepatīta eksprestesti un konsultācijas festivāla "Lampa" apmeklētājiem tiek piedāvātas jau kopš 2017. gada, kad vien to ļāvusi epidemioloģiskā situācija.

Vienlaikus Upmace atgādināja, ka Latvijā joprojām ir viena no augstākajām HIV izplatībām Eiropā. 2022. gadā Latvijā tika atklāti 229 jauni HIV gadījumi. Arī C hepatīta izplatība Latvijā ir augsta – to konstatējot, ir iespēja hepatītu pilnīgi izārstēt.

"Baltijas HIV asociācijā" norādīja, ka eksprestests ir ātrākais veids, kā noskaidrot savu HIV un C hepatīta statusu. HIV un C hepatīta gadījumā ārstēšanu pilnībā kompensē valsts.

Ārpus festivāla "Baltijas HIV asociācija" piedāvā bezmaksas konsultācijas un izmeklējumus Rīgā, Merķeļa ielā 11-212 un Stabu ielā 19.

KONTEKSTS: 

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsīs notiks 9. un 10. jūnijā, daļu no festivāla diskusijām būs iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā, kā arī daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un teksta reāllaika transkripcija. 

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama "Google Play" vai "App Store". Sastādīt savu festivāla programmu būs iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti