4. studija

Vai dzīvokļa īpašniecei jāmaksā zemes nomas parāds par laiku, kad tas viņa nepiederēja?

4. studija

Kāpēc ziedojumu krava no Rīgas tā arī nav nonākusi līdz adresātam?

Kāpēc ārzemniekiem, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā, nepieciešams plaušu rentgens?

Kāpēc uzturēšanās atļaujas iegūšanai Latvijā nepieciešams plaušu rentgens?

Tiem cilvēkiem, kuri vēlas saņemt uzturēšanas atļauju Latvijā, obligāti ir jādodas uz plaušu rentgenu. Veselības ministrija skaidro, ka prasības mērķis ir pasargāt Latvijas sabiedrību no bīstamo slimību izplatīšanas un uzturēšanās atļauju var atteikt, piemēram, tuberkulozes slimniekiem. Taču pērn no vairāk nekā 26 000 pieteikumiem neviens nav noraidīts veselības problēmu dēļ, ziņoja LTV raidījums "4. studija".

Ārzemniekiem, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā, ir nepieciešams plaušu rentgens.  

Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Jana Feldmane "4.studijai" skaidroja, ka noteikumos paredzēts - veselības problēmu dēļ cilvēkam var atteikt uzturēšanās atļauju.

"Tie ir gadījumi, kad cilvēka veselības stāvoklis var apdraudēt mūsu valsts sabiedrības veselību. Un tā ir aktīva tuberkuloze, jo tuberkuloze vēl joprojām ir viena no bīstamākajām infekcijas slimībām, inficēšanās un saslimšanas gadījumā ir ļoti nopietnas veselības problēmas un arī ļoti sarežģīta un dārga ir šīs slimības ārstēšana. Tāpēc šis ir vienīgais ar veselību saistītais gadījums, kad cilvēkam var tikt atteikta uzturēšanās atļauja," skaidroja ministrijas pārstāve.

Šādi noteikumi Latvijā ir spēkā jau kopš 2006.gada, kad cilvēkam bez rentgena uzņēmuma un plaušu veselības slēdziena uzturēšanās atļauju nepiešķirs.

Turklāt nepieciešamā manipulācija ir jāveic tepat Latvijā. 

Citas saslimšanas cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot mūsu valstī, nepārbauda.

"Jāņem vērā, ka tuberkuloze ir hroniska infekcijas slimība un ilgstoši tā var būt neatpazīta. Atšķirībā no citām, akūtām infekcijas slimībām, kur cilvēks ļoti ātri saslimst, un viņa arī ātrāk tiek atklāta. Un otrs kritērijs – tuberkuloze izplatās caur elpošanas ceļiem, inficēšanās notiek ieelpojot. Līdz ar to, atšķirībā no citām, hroniskām slimībām, arī šī papildus bīstamība. Arī inficēties var nezinot," skaidroja Feldmane.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē "4.studiju" informēja, ka pērn pirmreizējo uzturēšanās atļauju valstī pieprasījušas 26 109 personas un nevienai nav atteikta uzturēšanās atļauja veselības stāvokļa dēļ.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti