Ziedos 30 000 eiro, lai palīdzētu bērnunamu bērniem nonākt ģimenēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Noslēgusies "Circle K Latvia" un fonda “Plecs” rīkotā ziedošanas akcija “Labo nodomu krūze”, un tās rezultātā ''Circle K'' klienti un uzņēmums kopā ziedos 30 000 eiro “Pleca” sniegtajam bērnus uzņemošo ģimeņu* atbalstam. Akcijā, kas notika jau otro gadu, savāktie līdzekļi tiks ieguldīti dažādās fonda “Plecs” aktivitātēs, lai palīdzētu bērnunama bērniem nonākt mīlošās ģimenēs, ziņo akcijas rīkotāji.

Ziedošanas akcijas laikā ikvienam bija iespēja ziedot naudu, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās pērkot savu ikdienas kafiju vai kādu citu karsto dzērienu īpašajā Labo nodomu krūzē, no kuras 10 centus bērnus uzņemošo ģimeņu atbalstam ziedo pircējs un vēl tikpat arī "Circle K Latvia". Šādā veidā pāris mēnešu laikā ir izdevies sasniegt akcijas sākumā nosprausto mērķi un savākt 30 000 eiro fonda “Plecs” darbības turpināšanai. No šīs summas 15 000 eiro ir saziedojuši pircēji un "Circle K Latvia" darbinieki, bet vēl 15 000 eiro ziedos pats uzņēmums.

“Šogad ziedošanas akcijas pēdējais mēnesis sakrita ar ārkārtas situācijas laiku, kas daudziem ir grūts – kā finansiāli, tā emocionāli. Taču, pat neskatoties uz visām grūtībām, cilvēki turpināja izvēlēties Labo nodomu krūzi mūsu stacijās, un patiesi priecē tas, ka mēs neesam pazaudējuši vēlmi palīdzēt un atbalstīt tos, kuriem tas šobrīd nepieciešams pat vēl vairāk nekā iepriekš.

Es ļoti lepojos ar mūsu klientiem un darbiniekiem, kas piedalījās šajā akcijā, ziedojot kaut tikai 10 centus – kopīgiem spēkiem, liekot centu pie centa, mums ir izdevies sasniegt mērķi un savākt 30 000 eiro. Šī naudas summa savukārt palīdzēs fondam “Plecs” tuvoties savam mērķim – lai Latvijā nevienam bērnam nebūtu jādzīvo bērnunamā,” saka "Circle K Latvia" izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

“Kamēr norisinājās akcija, dzīve pandēmijas iespaidā ir krietni mainījusies, un arī mēs esam pārstrukturējuši savu darbību, lai atbalstu bērniem un ģimenēm varētu sniegt attālināti,” saka Inga Oliņa, fonda “Plecs” vadītāja. “Šobrīd "Facebook" regulāri rīkojam ārpusģimenes aprūpes speciālistu tiešsaistes sarunas par uzņemošajām ģimenēm būtiskām tēmām, ik dienas sniedzam individuālu atbalstu ģimenēm un, ja nepieciešams, piesaistām arī veselības aprūpes speciālistus. Tāpat ciešā sadarbībā ar bāriņtiesām un atbilstoši ārkārtas situācijas noteiktajām prasībām turpinām konkrētiem bērniem meklēt jaunas mājas un iepazīstināt viņus ar ģimenēm.”

Inga Oliņa stāsta, ka pēdējā laikā ir krietni pieaudzis pieprasījums pēc fonda “Plecs” mentoru pakalpojumiem, kas ir viens no pasākumiem, kam tiks novirzīta saziedotā nauda: “Mēs cenšamies nodrošināt visa veida atbalstu, lai palīdzētu uzņemošajām ģimenēm parūpēties par bērniem, kuri ir emocionāli traumēti un kuru iekšējā trauksme šajā nedrošajā laikā kļūst īpaši izteikta. Mūsu mentori ir apguvuši principus, uz kuriem balstās Vecāku izglītības programma un kuri labi noder komunikācijai un atbalstam arī satraucošos apstākļos. Tas ir vēl viens virziens, kurā turpinām iet – programmas sniegtās prasmes un zināšanas nodot gan uzņemošajām ģimenēm, gan visiem vecākiem, kuri tiecas izprast savus bērnus un veidot mīlošu savstarpējo saikni.

No sirds sakām paldies "Circle K Latvia" un ikvienam ziedotājam, tostarp "Circle K" atsaucīgajiem darbiniekiem! Saziedotie līdzekļi palīdzēs īstenot mērķi, uz kuru virzāmies katru dienu, – atrast ģimenes bērniem un sniegt nepieciešamo atbalstu, lai viņiem tajās klātos labi un pagātnes rētas varētu veiksmīgi sadzīt.”

Tie, kas apsver iespēju vai ir jau izlēmuši uzņemt savā ģimenē bērnu no ārpusģimenes aprūpes iestādes, vairāk informācijas un praktiskus ieteikumus var atrast plecs.lv.

*Adoptētāji, audžuģimenes, aizbildņi un viesģimenes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti