Ģimenes studija

Ģimeņu modeļi ir dažādi: reālais un nepieciešamais atbalsts vienam vecākam ar bērniem

Ģimenes studija

Adaptācija bērnudārzā ir izaicinoša gan bērnam, gan vecākiem

Tiekamies ar Ģermaņu ģimeni - kaislīgiem ziemas mīļotājiem

Viņi visi mīl ziemu – ciemos pie Ģermaņu ģimenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šīs ziemas sniegotākajā brīdī tiekamies ar kaislīgiem ziemas mīļotājiem – Ģermaņu ģimeni. Antra Birzule, agrāk pazīstama kā TV žurnāliste, pēcāk sabiedrisko attiecību speciāliste, kopā ar vīru, uzņēmēju Ivo Ģermani audzina trīs bērnus – Bruno, Leo un pastarīti Hertu. Viņi saka – "kad zemi klāj sniegs, tad mūsu ģimenē visiem viss ir labi".

Kaislīgi slēpotāji ir gan Antra, gan Ivo, kurus vecāki uz kalniem veduši jau kopš bērnības, arī savas atvases viņi uz slēpēm likuši gandrīz ar pirmajiem soļiem. Kaislīgi sniegu un ziemu mīl arī ģimenes sune Rīga.

Mājas saimniecības vadošais inženieris, tā sevi šobrīd dēvē Antra, bet Ivo ir tas, kurš "ģimenē riktīgi strādā" un viņa darbā apvienojas arī hobiji – slēpošana un motokross. 

Antra uz slēpēm esot uzlikta jau divu gadu vecumā – skaidrojums tam tāds, ka meitene tāpat ātri skrējusi un pa sniegu ar slēpēm mazāk grimst iekšā. 

"Iespējams, tāpēc arī savus aktīvos bērnus agri likām uz slēpēm, viņi tāpat ir kustīgi," bilst Antra.

Ivo stāsta, ka vecāki braukuši uz kalniem un ņēmuši viņu līdz. Galvenā ir kalnu slēpošana, distanču slēpošana ir vairāk fiziskai pašsajūtai.

Vecākais dēls Bruno pirmo reizi uz slēpēm uzlikts 2,5 gadu vecumā, šobrīd viņš no ģimenes ir tas, kurš visnopietnāk savus spēkus iegulda slēpošanā. Tie ir regulāri treniņi 3–4 reizes nesezonā, kā arī četri treniņi, sacensības un nometnes sezonas laikā. 

"Kad ir slēpošanas treniņi, tad nav jāmudina," atzīst Antra.

Arī Leo sāka slēpot 3,5 gadu vecumā un tagad pievienojies brāļa komandai. Uz lēzenākiem kalniem arī Herta vecākiem vairs nav jāpieskata.

"Jo mazāks bērns sāk slēpot, jo mazāks kritiens līdz zemei, jo vairāk prieka slēpot. Mazajiem ir arī mazāk baiļu, un viņi izbauda sniega sniegto prieku," uzskata Antra.

Ivo atzīst, – ja visi dara kaut ko līdzīgu, ir iespēja vairāk būt kopā ar bērniem; ja katram būtu savas nodarbes, tas būtu citādi.

Lielāki braucieni visiem kopā nav lēti, bet tas ir notikums, kam gatavojas laicīgi un arī atlicina līdzekļus.

"Es drīzāk atteikšos no kādas kleitas, bet uz kalniem es aizbraukšu," pārliecinoši saka Antra.

Ivo atzīst, ka Latvijas slēpošanas kalni ir labi, lai apgūtu slēpošanas pamatus. Tiesa, nobrauciens ir īsāks.

Ja nav sniega, puišiem ir motocikli, vasarā viņi arī kaito. 

"Sports ir kopīgs prieks," atzīst Antra. Ja viņai kā mammai jautā, kā var laist puikas braukt ar motociklu vai kaitot, vai nav bail, Antras atbilde ir, – tā ir iespēja uzraudzītā vidē iemācies prasmes, kuras dzīvē kādā veidā būs noderīgas.

"Nav nekas trakāks par dullu astoņpadsmitgadnieku, kurš beidzot ir dabūjis motociklu un tagad tik brauks," vērtē Antra. Puikas jau bērnībā apgūst, kā savaldīt slēpes vai motociklu, un tad arī pie lielāka ātruma zinās, kā rīkoties.

Tajā pašā laikā Antra atzīst, ka uz kalna nevienu mirkli nedrīkst aizmirst par drošību. Viņa ar bažām raugās uz vecākiem, kas šobrīd bērnus laiž uz kalna ar plīvojošām šallēm, bez ķiverēm. 

"Drošība ir svarīga. Es nevaru iedomāties, ka mani puikas uzkāptu uz moča bez ķiveres, bez atbilstošiem apaviem, tāpat arī uz kalna," tā Antra.

Ivo vērtē, ka Covid-19 ierobežojumu laikā treniņi uz kalna ir izraušanās ārpus mājas, jo bērni ir noguruši no mācībām ''Zoom'' platformā. Ne slēpot, ne braukt ar moci neviens nav jāmotivē, ar mācībām reizēm ir citādi.

Antra neslēpj, ka, dodoties kopīgi slēpot piecu cilvēku ģimenei, viens no lielākajiem izaicinājumiem ir gatavošanās izbraukumam, jo tie ir pieci slēpju pāri un dažreiz ar snovborda dēļi, tie ir daudzi pāri cimdu, termozeķu, slēpjzābaku... Un pēc atgriešanās mājās viss ir jāliek žāvēties...

Padoms: ja ir jāizbrauc no rīta, viss ir jāsaliek iepriekšējā vakarā un vēl kārtīgi jāpārbauda.

Ivo uzskata, ka slēpot var iemācīties jebkurš, bet, lai brauktu smuki ar slēpēm, ir vajadzīgi 4–5 gadi. Antra pārliecināta, ka slēpošanas pamatus bērniem labāk apgūt pie trenera, jo vecākiem var atļauties arī neklausīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti