Velo kino festivāls «Kino pedālis» aicina bērnus izbaudīt lustes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valmieras, Kocēnu un Beverīnas novadu takās 10. un 11. maijā jau ceturto gadu ripos velo kino festivāls “Kino Pedālis”. Festivāls pierādījis, ka tā programma spēj aizraut dažāda vecuma dalībniekus – arī  spurainos pusaudžus un mazos ķiparus -  atliek tik izvēlēties: velobrauciena maršrutu atbilstoši braukšanas spējām, līdzsvaru riteņu sacensības vai bērnu filmu programmu.

11. maija velobraucienā maršruts “Ģimenes pedālis”  (ap 15 km) izstrādāts tā, lai to bez raizēm varētu pievārēt kā lielāki, tā mazāki braucēji. Vecākiem lūgums parūpēties, lai mazie braucēji būtu nodrošināti ar visu drošai braukšanai (ķivere, braukšanai atbilstošs velosipēds, apavi un apģērbs, ūdens un kāds našķis). Dalība velobraucienā ar biļeti, kas reizē ir arī loze lielajai loterijai, kur galvenā balva ir velosipēds. Braucienam iespējams iegādāties īpašu ģimenes biļeti, diviem pieaugušajiem un neierobežotam skaitam bērnu līdz 18 gadu vecumam.    

Šogad ģimeņu maršruts vedīs uz Kocēniem, virzoties pa vecā mazbānīša uzbērumu un izbaudot skaisto bānīša tiltu pār Anuļas upi. Pašā Kocēnu sirdī pie ezera un jaunās promenādes braucējus gaidīs dažnedažādās aktivitātes: iespēja izbraukt ar laivu pa Kocēnu dīķi, te varēs izveidot savu festivāla suvenīru Sudrabkalnu darbnīcā, tiks ļauts izlodāt pa ugunsdzēsēju mašīnu, varēs samīļot Kocēnu zirgaudzētavas iemītniekus un panašķoties ar augļkopības saimniecības Rīvēni āboliem un iegādāt arī gardos Grasbergs saldējumiem. Šajā pieturas punktā būs iespējams papildināt ūdens pudeles un uzlādēt telefonu, kad spēki būs uzkrāti – ceļš pa jauno veloceliņu atpakaļ uz Valmieru.

Pieredze rāda, ka itin brangs skolas vecuma braucēju pulks sastopams arī “Puspedālī” (ap 25km). Šogad tas vedīs uz Beverīnas novadu - caur Baiļiem, Abula krastiem uz Jaunbrenguļu muižu. Lielākā pieturvieta būs atrodama Brenguļu alus sētā, kur uzlādēt varēs ne tikai telefonu un ūdens pudeli, bet arī punci un garu, jo cienastu būs sarūpējuši Beverīnas novada uzņēmēji. Te varēs iepazīt novada svētku tradīcijas un izzināt kādu īpašu Beverīnas noslēpumu. Kad spēki būs uzkrāti, tālāk ceļš vedīs mežā uz mazdārziņu pasauli “Saulītes”, pēc kuras arī maģiskā mīlestības vieta tur, kur Abuls ar Gauju satiekas. Te būs atrodama otrā, īpaši romantiskā pieturvieta, ar muzikālu pārsteigumu no Guntara Aizupieša,  kas ļaus sasūkties to  īpašo spēku, lai gar Gaujas krastiem varētu ripot atpakaļ uz Valmieru.

Savukārt pašus mazākos, kuri braši skrej ar  līdzsvara riteņiem, sestdien, 11. maijā, plkst. 15.00 gaidīs Vecpuišu parkā uz līdzsvara riteņu sacensībām īpašā trasītē - leģendārs notikums, kur azarts acīs ir kā bērniem, tā vecākiem. Dalībnieku vecums no 2 līdz 5 gadiem. Reģistrācija no plkst. 14.00 ( informācijas  teltī Vecpuišu parkā, Valmierā). Dalībai obligāta ķivere un līdzsvara velosipēds. Dalība bez maksas, bet par gardām balviņām visiem dalībniekiem būs parūpējušies “Gardu muti” garškopji.

Pirms un pēc brauciena mazajiem čempioniem koncertzālē ''Valmiera'' būs iespējams noskatīties īpašu bērnu filmu programmu. Ieeja bez maksas.


14.30 Zilonis un velosipēds
16.00 Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi.
17.20 Karlsons, kas dzīvo uz jumta.

Vairāk par festivālu mājas lapā www.kinopedalis.lv .


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti