Vēlēšanas arī Rīgas zoodārzā – uz prezidenta godu pretendē ūpis, tīģeris, zebras un citi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas zoodārza apmeklētāji šajā nedēļas nogalē aicināti izvēlēties arī Zooloģiskā dārza prezidentu – netālu no ieejas visas svētdienas garumā būs izvietoti prezidenta kandidātu saraksti ar vēlēšanu programmām un svarīgākajām tēzēm, paskaidroja Rīgas zoodārza pārstāvji. Tādēļ katrs apmeklētājs bez vecuma un arī balsu skaita ierobežojuma varēs izvēlēties savai sirdij tuvākos favorītus un uz vietas varēs nobalsot par tiem. Kandidātu vidū būs gan Eiropas ūpis, gan Amūras tīģeris. 

No Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā reģistrētajām 398 dzīvnieku sugām savas priekšvēlēšanu programmas iesniedza desmit kandidāti. Kandidātu svarīgākie mērķi 400 zīmēs, kā arī pilnās programmas izlasāmas zoodārza sociālajos tīklos.

Eiropas ūpja priekšvēlēšanu moto pauž vēlmi izslēgt visa veida apgaismojumu diennakts tumšajās stundās, Amūras tīģeris iesaka samazināt birokrātisko aparātu un palielināt personisko atbildību, savukārt lapgriežskudras aicina palielināt darba efektivitāti kolektīvos. Par ģimeniskām vērtībām iestājas Darvina nandu, vēršot uzmanību uz vienlīdzīgām bērnu aprūpes tiesībām (un arī pienākumiem) abiem vecākiem. Plašā prusaku saime aicina piešķirt brīvpusdienas visām daudzbērnu ģimenēm (tostarp arī vecākiem).

Turpretī zoodārza Āfrikas Savannas ekspozīcijā mītošie geladas pērtiķi ir kategoriski un pieprasa paaugstināt PVN banāniem vismaz līdz 30%.

Daži kandidāti vēlas rūpēties par infrastruktūras uzlabošanu, piemēram, zebras pieprasa būtiski palielināt gājēju pāreju skaitu pilsētās, savukārt žirafes aicina visās ēkās palielināt minimālo griestu augstumu. Ķengurs nolēmis pievērst uzmanību vides problēmām, iesaka aizliegt gada aukstos mēnešus un vēlas vasaru visu gadu.

Pārāk vēlu vēlēšanu komisijā bija ieradies Indijas pāvs, kurš par spīti pārstāvju iebildumiem, skaļi pauda savu programmu: "Es esmu skaists, un vai ar to nepietiek?".

Pēc tam, kad izdarīta izvēle par piemērotāko zoodārza prezidentu, iestādes pārstāvji aicina padarīt Zooloģiskā dārza apmeklējumu aizraujošāku, izmantojot tematisko maršrutu ceļa lapas: iepazīsti rudeni zoodārzā; zoodārza dzīvnieki Rīgas pilsētvidē; fotoorientēšanās spēle lieliem un maziem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti