Rīta Panorāma

Polija aicina Vāciju atlīdzināt 2. pasaules kara laika zaudējumus

Rīta Panorāma

Akcija "Roadpol Drošības dienas" nedēļas garumā visā ES

Strauji audzis bērnu skaits, kuri meklējuši palīdzību

Uzsāks ziedošanas kampaņu Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) uzsāks ziedošanas kampaņu Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai, lai vienuviet nodrošinātu visaptverošu ārstēšanu gados jaunajiem pacientiem un veidotu arvien jaunus pakalpojumus, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā šobrīd norisinās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecība.

Ar šobrīd pieejamajiem finanšu resursiem nav iespējams segt visas vajadzības, tādēļ BSF sadarbībā ar atbalstītājiem uzsāks ziedošanas kampaņu Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra iekārtošanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai. Ziedošanas kampaņas atklāšanas pasākums norisināsies 16. septembrī plkst.11 BKUS Torņakalna novietnē.

Bērnu simnīcas Bērnu psiholoģijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorama” skaidroja, ka mediķu darbs ir mainījies, sākoties pandēmijai, bet šobrīd nekas nav mainījies, joprojām pamatā lielākais darbs ir ar jauniešiem, kuri ierodas ar sūdzībām par dažādām akūtām situācijām. Resursu, lai palīdzētu jauniešiem, ir pietiekami. Pacientiem problēmas ir vairākās jomās – pusaudžiem pamatā ir garastāvokļa traucējumi, paškaitējums, aktualizējas ēšanas traucējumi. Mazākiem bērniem attīstības traucējumi, bērnības autisms.

Pusaudžu resursu centrā pieprasījums nav samazinājies, bet ar papildu finansējumu varēja atvērt divus jaunus centrus Siguldā un Tukumā. Rīgā ir pieci centri, rinda nedaudz mazinājusies. Rudenī pieprasījums pieaug arvien vairāk, pauda slimnīcas Bērnu fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Bezborodovs uzsvēra, ka ar Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ideja dzīvo jau 15 gadus, jaunā ēka celta, lai varētu uzņemt ģimenes ar maziem bērniem, jauniešus.

Kā liecina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati, Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi bērnu, īpaši pusaudžu psihisko veselību. Pandēmijas laikā strauji audzis bērnu skaits, kuri meklējuši palīdzību. Kopumā, salīdzinot ar 2020. gadu, bērnu psihiatri pērn stacionārā snieguši par 185% vairāk konsultāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti