Mamma, kā pati atzīst, šobrīd ir jauna ceļa sākumā, jo, aizvadot trešo bērna kopšanas atvaļinājumu, sapratusi, ka nevēlas atgriezties ilggadējā darba vietā bankā, pieņēmusi lēmumu mainīt karjeru, apguvusi bērnu miega konsultantes specialitāti un šobrīd palīdz ģimenēm iemantot vairāk miera un sapratnes par mazuļu miega specifiku.
Savukārt tētis Andrejs strādā informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē, bet brīvajā laikā labprāt sēņo.
Vecāka meita Katrīna mācās 4. klasē, Gustavs un Nora apmeklē dārziņu.
Katrīna ir sportiska, pa vasaru viņa ne tikai ciemojusies pie draudzenēm un garlaikojusies mājās, bet arī apmeklējusi brīvās cīņas nometni. Brīvās cīņas pulciņu viņa apmeklē arī skolas laikā. Gustavam patīk izgudrot lietas. Mammai viņa kārtība izskatās pēc bardaka, bet Gustavam ir sava kārtība un zināšana par to, kas kur atrodas un ir salikts.
Kopā ar Lauru, Katrīnu, Gustavu, Noru un Andreju pēc labi pārbaudītas receptes gatavojam arī viņu iecienītos mafinus.
Miega feja,
tā sevi sauc mamma Laura, kura studējusi biznesa vadību, strādājusi bankā, bet, lai arī darbs bija interesants, arvien vairāk šķitis, ka negrib tajā atgriezties.
"Biju dzirdējusi, ka ir tāda nodarbošanās - bērnu miega konsultants. Tas uzrunāja, iepazinos tuvāk, kas tas ir, izmācījos. Sapratu, ka tas darbojas, ka ar lielu mīlestību, ar cieņu pret bērnu vari viņam palīdzēt gulēt labāk un līdz ar to arī labsajūta ģimenē uzlabojas. To pierādīja arī ģimenes, ar kurām esmu strādājusi, cik tas ir maģiski, ka pamainot dažas lietas ikdienas ritmā, bērns ir izgulējies, atpūties, visiem uzlabojas garastāvoklis. Mamma līdz ar to ir atpūtusies vairāk," stāsta Laura.
Tagad Laura mācās par PEP mammu un šīs zināšanas viņai dod pamatīgu teorētisko bāzi, kā vispār strādāt ar bērniem, ar pieaugušajiem, ar sevi, analizēt savas domas un izjūtas. Nevar vienkārši likt gulēt, tikai ar cieņu un mīlestību var palīdzēt bērnam.
Parasti strādā ar bērniem līdz skolas vecumam.
Bērns nav mazs pieaugušais, un viņam vajadzības ir daudz izteiktākas; ja viņam ir par daudz nodarbju, par daudz stimulu pa dienu vai par daudz emociju bijis, viņš caur dusmām, caur nevēlēšanos kaut ko darīt to parāda.
Iesaka sekot līdzi dienas režīmam, lai ir pēc iespējas vienāds katru dienu. Daudzi grēko ar gulētiešanas laiku, kas ir pārāk vēls un bērns ir pārguris. Tāpat pilnvērtīgs uzturs ir svarīgs.
Pirmsskolas vecumā nevajag daudz pulciņu, varētu būt viens, varbūt divi. Lai ikdiena būtu mierīgāka.
Mazs bērns ne vienmēr var ātri pārslēgties.
Mierpilnā vide Daugmalē
Jefanovu ģimene mīt Daugmalē jau 10 gadus.
"Ienācām šeit dzīvot, un pēc diviem mēnešiem mums pievienojās Katrīna," atminas Laura.
Tas bijis apzināts lēmums doties prom no Rīgas kņadas un plašuma uz vietu, kas ir mazāka, kur kaimiņi cits citu pazīst. Laura un Andrejs atzīst, ka Daugmalē ir klusi un ainaviski.
Andrejs darbadienu pavada Rīgas kņadā, bet vakarā ierodas Daugmalē, kur ir miers un klusums. Viņš arī stāsta, ka savulaik arī studēt izvēlējies Valmierā, nevis Rīgā, lai nebūtu lielajā pilsētā.
Laura vērtē, ka gan jau arī bērni gribēs padzīvot pilsētā un kņadā savulaik, bet tagad vecāki viņiem grib dot šādu mierpilnu vidu, kur atjaunoties.