4. studija

Cik ilgi Krievijas vēstniecība atļausies ignorēt Rīgas domes lēmumu?

4. studija

Kuram jāuzņemas atbildība par lielveikala eskalatorā sakropļotu suni?

Vai Mārupes pašvaldības daudzstāvu namu iemītnieki apdraud savus bērnus?

Sūdzas par nedrošiem bērnu laukumiņiem daudzdzīvokļu namu pagalmos Mārupē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Vecozolu namu" ielokā Mārupē bērnu laukumi ir nolietoti, dažas atrakcijas ir uzstādītas likumam neatbilstoši, apdraudot bērnu veselību. Laukumi pieder "Vecozolu namu" īpašniekiem, viņiem ir jānodrošina finansējums laukumu uzlabošanai. Bērnu laukumu kontrole ir Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārziņā, bet apsaimniekotājam vai pārvaldniekam ir jāuztur laukumiņš atbilstošā lietošanas kārtībā, tam ir jābūt drošam, jāievēro likuma regulas.

Ilze, auklīte ar astoņu gadu stāžu, noraizējusies par bērnu atpūtas iespējām Mārupē, viņa uzskata, ka ar mazu bērnu  "Vecozolu namu" ielokā Mārupē nav īsti, kur atpūsties.

Nav jābūt ekspertam, lai secinātu, ka nelielajā rotaļu laukumā esošās konstrukcijas ir nolietojušās. Nav pat vietas, kur cept smilšu kūkas, jo segums klāts ar neliela izmēra akmeņiem. Tas arī nav norobežots, tāpēc īsti nav saprotams, vai tā ir privāta vai publiska rotaļām paredzēta vieta.

"Es satiekos ar auklītēm, ar mammām, es prasu – kur jūs ejat pastaigāties? Viņas saka, ka nav [kur iet]. Jaunmārupē ir skaisti laukumi, bet viņas saka, ka mums ir tikai tādi, kādi ir," skaidroja auklīte. "Es esmu ar bērniem bijusi tādos laukumiņos (tas, protams, nebija Latvijā), kur var nomazgāt rokas, pačurāt. Tas varbūt ir sapnis, nu vismaz tā, lai būtu smilšu kastes un viss pārējais, vai ne?"

Smilškasti gan atrodam pārsimt metrus tālāk esošajā bērnu laukumiņā.

"Agrāk smilškastes bija jāmaina divas reizes gadā, vismaz divas reizes gadā, Es domāju – te ir kā iebērts, tā aizmirsts. Es pat domāju, ka tās nav īstas smiltis. Nu nav, jā.. ar gadiem pārvērtušās grantī. Redz, tālumā arī ir laukumiņi, bet viņi visi ir vienādi," skaidroja Ilze.

Kamēr auklējamais izbauda diendusu ratos, Ilze apstaigājusi vairākus tuvākās apkaimes bērnu laukumus, taču itin visos aina ir vienāda.

"Viss ir nekrāsots, nu – viss vecs. Nolaists. Izskatās, ka te īstenībā nevienam nerūp, kur tie bērni spēlējas, vai ne?" pauda auklīte.

"Mūsu laukumus, protams, mēs apsaimniekojam un apsekojam regulāri un novēršam, ja ir kādi bojājumi konkrētām ierīcēm, bet šie konkrētie laukumiņi, par ko ir iedzīvotāju sūdzības, viņi ir daudzdzīvokļu māju privātā teritorijā, un tātad, ir jāvēršas pie konkrētā apsaimniekotāja, un konkrēti "Vecozolu namu" teritorijā tie pat ir vairāki apsaimniekotāji, un iedzīvotājiem ir jānoskaidro, kurš konkrēti šim laukumiņam atbilstošais," skaidroja Mārupes novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļas vadītāja Elīna Brigmane.

"Vecozolu namu" teritoriju apsaimnieko trīs firmas – "Civinity Mājas", SIA "Vāgnera Nami", SIA "Tehhe", katrai no tām ir savi pienākumi.

SIA "Tehhe" pārstāve skaidro, ka, ja īpašnieki nenodrošina finansējumu, pārvaldnieka pienākumos neietilpst par saviem līdzekļiem tos [bojājumus] novērst.

Īpašniekiem ir jānodrošina finansējums, visiem vienojoties par veicamajiem darbiem.

Bērnu laukumu kontrole ir Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārziņā. Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikācijas daļas vadītāja Sanita Gertmane skaidroja, ka apsaimniekotājam vai pārvaldniekam ir jāuztur laukumiņš atbilstošā lietošanas kārtībā, tam ir jābūt drošam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti