«Solfeg.io» kopā ar grupām «Tautumeitas» un «Raxtu Raxti» rada aizraujošu saturu mūzikas stundām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijā radītā mūzikas mācību lietotne "Solfeg.io" piedāvā skolēniem ar tehnoloģiju palīdzību apgūt latviešu tautasdziesmas etnogrupu "Tautumeitas", "Auļi" un "Raxtu Raxti" mūsdienīgā skanējumā. Lietotnes saturs paredzēts gan skolas mācību stundām, gan ikvienam muzicēt gribošajam bez vecuma ierobežojuma.

"Solfeg.io" lietotne sniedz iespēju mācīties muzicēt ikvienam, neatkarīgi no priekšzināšanām mūzikā. Līdzās populārās mūzikas skaņdarbiem lietotne piedāvās apgūt arī "Tautumeitu", "Auļu" un "Raxtu Raxtu" tautasdziesmu aranžijas. "Tautumeitas" līdere Asnate Rancāne priecājas, ka lietotne ļauj skolēniem uzskatāmi parādīt, kā top muzikāls skaņdarbs: "Tā ir brīnišķīga inovācija. Es kā bijusī solfedžo skolotāja esmu pārliecināta, ka skolēniem jaunā tehnoloģija palīdzēs ne tikai teorētiski, bet arī praktiski pieredzēt, kā veidojas dziesma. Tas ir liels palīgs arī skolotājam - nav jāmeklē dziesmas notis vai jāizraksta uz tāfeles - lietotnē var redzēt gan ritmu, gan melodiju, gan atsevišķi dzirdēt visus instrumentus. Tas ir ļoti ērti."


Šī gada pavasarī projekta ietvaros lietotni izmēģināja 19 Cēsu pilsētas un tuvējo novadu skolās, gūstot atzinību gan skolotāju, gan skolēnu vidū. Šobrīd "Solfeg.io" izmanto vairāk nekā 200 skolās Latvijā. Lietotnes veidotāja Lauma Kazaka atzīst, ka galvenā Solfeg.io misija ir palīdzēt sasaistīt mūzikas teorētisko un praktisko pusi, kopā dziedot un spēlējot skolēnu iemīļotas dziesmas.

Grupas "Raxtu Raxti" dalībniece Kristīne Kalniņa dalās pieredzē: “Sniedzot koncertus dažādās pasaules malās, esmu vairākkārt pārliecinājusies, cik ļoti praktiskā muzicēšana palīdz skolēniem saprast teoriju un pielietot to praksē. "Solfeg.io" ir ļoti labs veids, kā to veicināt gan mūzikas stundās skolā, gan mājās!”

Solfeg.io veidotāji uzsver, ka mūzikas stundām ir būtiska loma vispārizglītojošo skolu mācību saturā – ir pierādīts, ka mūzikas apguve attīsta skolēnu kognitīvās spējas, radošumu un sadarbības prasmes, kā arī mazina stresu. Turklāt muzicēšana attīsta disciplīnu, pacietību un veselīgu pašapziņu, kas palīdz skolēniem gūt labas sekmes arī citos mācību priekšmetos.

Uzsākot jauno mācību gadu, "Solfeg.io" veidotāji īpaši vēlas izcelt latviešu tautas mūzikas vērtību un turpmāk plāno papildināt dziesmu bibliotēku ar dažādiem mūzikas žanriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti