Skolēnus aicina startēt Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai izvēlētu Latvijas skolu jauniešus, kuri šogad maijā startēs Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādes finālā Čehijā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina 8.–11. klašu skolēnus piedalīties olimpiādes valsts atlasē, kas noritēs divās kārtās februārī un martā, informē RSU pārstāvji.

Jaunieši, kuri ir spēcīgi gan dabaszinātņu teorijā, gan eksperimentos, aicināti pieteikt savu dalību līdz 2022. gada 8. februārim.

Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde (European Olympiad of Experimental Science / EOES) ir multidisciplināra, integrēta komandu olimpiāde dabaszinātnēs 15–17 gadu veciem jauniešiem. Tās uzdevumi ir problēmorientēti un balstīti galvenokārt uz eksperimentālajiem un praktiskajiem darbiem bioloģijā, ķīmijā, fizikā, kā arī netieši matemātikā, informācijas tehnoloģijās, vides un citās zinātnēs. Nacionālā līmenī spēcīgāko jauniešu atlase noritēs divās konkursa kārtās, kuras šogad uzticēts rīkot RSU.

Konkursa pirmā kārta noritēs 19. februārī tiešsaistē RSU sistēmā estudijas.rsu.lv, iekļaujot gan atvērtus, gan vairākizvēļu jautājumus par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, kas pārbaudīs skolēnu spējas orientēties iepriekš nepazīstamās dabaszinātņu tēmās, analizēt problēmsituācijas, veikt aprēķinus un loģiski spriest.

Labākie 40 dalībnieki tiks aicināti startēt konkursa otrajā kārtā, kas norisināsies martā un pie labvēlīgas epidemioloģiskās situācijas plānota klātienē augstskolas telpās. Otrajā atlases kārtā dalībnieki individuāli veiks praktiskos darbus ķīmijā, bioloģijā, fizikā, parādot savas iemaņas praktisko eksperimentu veikšanā, kā arī prasmi iegūt, apstrādāt un interpretēt rezultātus.

Pēc otrās atlases kārtas tiks noteikti 12 labākie skolēni, kas turpinās gatavošanos dalībai starptautiskajā olimpiādē, kas plānota Čehijā, Hradeckrāloves pilsētā, no 2022. gada 8. līdz 14. maijam. Latvijas izlasi olimpiādē pārstāvēs seši skolēni un trīs priekšmetu mentori.

Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādes norisi koordinē Luksemburgā bāzētā nevalstiskā organizācija EOES Association ar mērķi popularizēt dabaszinātnes starp Eiropas valstu skolēniem, rodot un attīstot šajā jomā talantīgus jauniešus. Olimpiādē aicināti piedalīties jaunieši no 27 Eiropas valstīm. Pērn olimpiādē skolēni pētīja akāciju medus fizikālās īpašības un tajā esošos savienojumus, labākos rauga augšanas apstākļus, Donavas pietekas Tisas ūdens sastāvu un tās krastos esošās smiltis, kā arī veica citus praktiskos uzdevumus.

Olimpiāde Latvijā tiek rīkota sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Pērn Latviju olimpiādē pārstāvēja divas komandas, un abas ieguva sudraba medaļas. Tā kā EOES olimpiādē viena kaluma medaļas saņem vairākas komandas, Latvijas sasniegumi ierindojami vienkopus ar Beļģijas, Nīderlandes un Igaunijas komandām. Zelta medaļu pērn ieguva komanda no Ungārijas.

Pieteikties aicināts ikviens Latvijas skolu 8.–11. klašu skolēns, kurš līdz 2021. gada 31. decembrim nebija sasniedzis 17 gadu vecumu. Dalība piesakāma, aizpildot pieteikumu RSU mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti