Rīta Panorāma

47 latgalietes tautastērpos – izstādē Lobs ar lobu sasatyka

Rīta Panorāma

Laika ziņas 02.09

Intervija ar Pusaudžu resursu centra speciālisti un sadarbības projektu vadītāju Romiju Krēziņu

Saskaroties ar grūtībām skolā, jauniešus aicina izmantot Pusaudžu resursu centra atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vakar visā Latvijā vairāk nekā 219 tūkstoši skolēnu uzsāka jauno mācību gadu. Izaicinājumu izglītības nozarē, protams, netrūkst, viena no problēmām ir mobings skolā. Grūtību gadījumā jaunieši var saņemt atbalstu Pusaudžu resursu centrā.

Pusaudžu resursu centra speciāliste un sadarbības projektu vadītāja Romija Krēziņa Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja, ka mācību gada sākumā satraukums ir vairāk vecākiem un skolotājiem, bērniem mazāk, bet pieaugušo izjūtas ietekmē bērnu akadēmiskos panākumus.

"Skolotāja pienākums ir tikt galā ar savām emocijām un sajūtām. Uztraukums ir adekvāta reakcija uz pārmaiņām un nenoteiktību. Skolotājam bērni ir prioritāte," pauda Krēziņa.

Ja bērns nevēlas iet uz skolu, tad ir svarīgi saprast, kas tam ir avots. Tās var būt vienkāršas lietas vai arī tāpēc, ka vecākiem nav paticis iet uz skolu un šo attieksmi vecāki projicē uz bērnu. Vecāku un bērnu mijiedarbība ir svarīga. Arī mājās jāveido vide, kurā mācīšanās ir kas labs.

Mums ir slikti rezultāti mobinga jautājumā, ar to ir jācīnās. Katram bērnam skolā jābūt vismaz vienam atbalsta cilvēkam, pie kura vērsties, ja ir grūtības. Skolotājiem svarīgi uzklausīt bērnu grūtību gadījumā. Mobinga situāciju skolā nerisina bērni un vecāki, tas jādara speciālistiem un politikas veidotājiem. Mobings jārisina uz vietas, to nevar risināt, individuāli konsultējot pusaudzi.

Grūtību gadījumā pusaudži var izmantot Pusaudžu resursu centra tālruni vai saņemt konsultāciju kādā no deviņām filiālēm visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti