Dienas ziņas

Kijiva: Krievija plāno Hersonu pārvērst drupās

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Jelgavas novadā aizvadītas 15. "Vīru spēles" skolēniem

Sacensībās «Vīru spēles» skolēni iejūtas Latvijas brīvības cīnītāju ikdienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Slēpošana, improvizēts mīnu lauks, tunelis un ūdens tilpne bija tikai daži no izaicinājumiem, kurus šodien Jelgavas novada Tīsos pieveica sacensību "Vīru spēles" dalībnieki. Sacensības patriotu nedēļā aizsākās pirms 15 gadiem, lai skolēni  kaut mazliet varētu sajust karavīru ikdienu Latvijas brīvības cīņās.

Kādreizējā Tīsu armijas bāze Jelgavas novadā šodien ir sacensību vieta "Vīru spēlēm". Komandā ir trīs puiši un viena meitene, kuriem kopā jāpārvar 25 visdažādākie šķēršļi.

Sacensību "Vīru spēles" organizators Ēriks Grinevics  skaidro, ka "šo trasi viens pats nemaz nevar veikt, to var tikai tad, ja tev ir, kas palīdz. Tātad tā ir sadarbošanās, tas ir komandas darbs. Otrs ir pārbaude uz dažādām fobijām. Kam ir bail no augstuma. Ir šķērslis, kur jāuzkāpj pietiekami augstu un viņš vēl sāk šūpoties. Tad ir fobijas no slēgtām telpām. Trasē ir ļoti daudz tuneļu, tātad iespēja pārliecināties."

Apmēram pēc pusstundas komanda tuvojas finišam. Pēdējā posmā komandai jāpārvietojas, nesot visai smagu kasti, kas nav viegli pat stiprākajiem puišiem. Tomēr, šķērsojot finiša līniju, nogurums mijas ar gandarījumu par paveikto.

Elejas vidusskolas 12. klases audzēknis Vadims Ņikiforovs apgalvo, ka pēc finiša sajūtas ir ļoti labas, varētu vēl vienreiz noskriet, enerģijas pietiktu.

Elejas vidusskolas 12. klases audzēknis Roberts Valts Bartkevičs skaidro, ka grūtākais "man liekas tas pēdējais, kur kaste jānes, jo tu jau esi piekusis un divatā jāceļ munīcijas kaste, jāskrien lielāks gabals, jālien caur ūdeni un jānes atpakaļ."

Elejas vidusskolas 11. klases skolniecei Nellijai pasākums patika, viņa būtu gatava vēl piedalīties.

Sacensības  "Vīru spēles" patriotu nedēļā notiek jau 15 gadus. Ēriks Grinevics, kurš jau ne pirmo gadu desmitu darbojas ar bērniem, ReTV stāsta, ka ideja radusies, lai skolēni kaut nedaudz sajustu Latvijas brīvības cīnītāju ikdienu 1918. gadā.

Grenevics uzskata, ka patriotisma gars jauniešos ir vairojies, pēc notikumiem Ukrainā viennozīmīgi. "Ja līdz tam brīdim bija tāds atslābums un visi bija pieraduši, ka viss ir labi un tā būs mūžīgi, tad iebrukums Ukrainā lika saparast, ka mēs dzīvojam laikmetā, kad drošs nevar būt nekad. Tas liek sapurināties, tas liek meklēt izaicinājumus, un mēs viņiem to arī piedāvājam."

Sacensībās, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad piedalījās tikai Elejas vidusskolas 3. līdz 12. klašu komandas. Kuras komandas savās vecuma grupās būs uzvarētājas, jaunieši uzzinās Latvijas dzimšanas dienai veltītajā pasākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti