Dienas ziņas

Ziemassvētku pastaiga valša ritmos

Dienas ziņas

Lietuvā ievieš īpaši stingrus ierobežojumus

Rūķupē rūķi gādā par Ziemassvētku dāvanām

Rūķupes rūķi piepilda lielo dāvanu maisu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Ziemupe Pavilostas novadā ir pazīstama kā vieta, kur tradicionāli Rūķupes mežā ik decembri sastopams Ziemassvētku vecītis ar saviem čaklajiem rūķiem. Lai gan šogad, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, Rūķupē lietu kārtība ir savādāka, tas nebūt nemazina svētku sajūtu radīšanas prieku gan dodoties dabā, gan piedaloties ikgadējā labdarības akcijā, piepildot lielo dāvanu maisu.

"Ziemupiešiem priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu vēl Valdis un Zane no Rīgas" – šis ir viens no tikko saņemtajiem sūtījumiem labdarības akcijai „Piepildīsim lielo dāvanu maisu”. Rūķupes rūķi to rīko jau septīto gadu, lai iepriecinātu vientuļos pensionārus un daudzbērnu ģimenes.

Līdz šim pēc labdarībai sarūpētajām dāvanām gan uz skolām, gan bērnudārziem devušies paši rūķi, bet šogad ikviens labas gribas cilvēks aicināts tās sūtīt ar kurjerpastu vai personīgi nogādāt Rūķupē.

"Šī situācija liek mazliet mainīt ierastos paradumus, bet tas nenozīmē, ka ir sliktāk, bet tikai citādāk. Un ir veids kā savādāk atgādāt dāvanas uz Rūķupi," saka Rūķupes rūķis Daiga Kadeģe.

Lai gan šogad tradicionālā svētku svinēšana izpaliek, Rūķupē Ziemassvētku sajūtas nebūt nav zudušas. Tās var gūt it visur, kaut vai izejot meža takas, kur rodami Ziemassvētku vecīša rakstītie domu graudi.

"Svētkus var svinēt, vērojot zvaigznes, klausoties jūrā, ieelpojot mežu acīm mirdzot kā sprakšķošam ugunskuram," lasa Rūķupes rūķis Daina Vanaga.

Svētku sajūtu varam radīt kopā, darbojoties katram atsevišķi, ievērojot visus ierobežojumus, atzīst Rūķupes rūķi. Tāpec iepriekš piesakoties, šeit ikviens var radoši izpausties – izrotājot kādu priedi vai izveidojot mākslas instelāciju, tādējādi radot prieku sev un citiem.

"Klātienē mēs tikties nevaram. Mūs klātiene var dzirdēt, šeit Ziemassvetku vecītis darbojas un skaļi mēdz sarunāties starp saviem video projektiem un "Zoom" zvaniem," stāsta Rūķupes rūķis Daina Vanaga.

Katru dienu vecītis virtuālaja vidē saņem bērnu iesūtītos pekstiņstāstus jeb kuriozus atgadījumus. Labāko darbu autoriem būšot arī pārsteigumi. Taču vēl aizvien Ziemassvētku vecītis saņem arī ar roku rakstītas vēstules gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Tajās bērni atšķirībā no citiem gadiem vēlas ne tik daudz dāvanu, bet gan veselību savai ģimenei.

"Draugi, man vislabāk patīk vēstules ar piparkūku smaržu... Bet, ja jūs gribēsiet ar mani arī aprunāties, tad vislabāk ar mani satikties zumzumā," aicina Ziemassvētku vecītis.

Ziemassvētku vecītis neklātienē Rūķupē būs dzirdams līdz pat Ziemassvētkiem, savukārt janvārī viņš kopā ar rūķiem dosies izdalīt saziedotās dāvanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti