«Rokasgrāmata supervaroņiem» – padomi bērniem, kā pastāvēt par sevi briesmu un pāridarītāju priekšā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā zviedru autoru Agneses un Eliasa Volundi bērnu grāmatu “Rokasgrāmata supervaroņiem” (Handbok för superhjältar). No zviedru valodas tulkojis Pēteris Jankavs, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Pēkšņi uz kāda no zemākajiem plauktiem Līsa ieraudzīja grāmatu, kas it kā izstaroja gaismu. Uz muguriņas bija rakstīts “Rokasgrāmata supervaroņiem”. Grāmata it kā uzrunāja viņu, lūdzot to paņemt rokās un pašķirstīt…

Jaunajā skolā Līsai neklājas viegli. Viņu izsmej un pazemo pusaudžu banda, un ik dienu viņa bēg uz pilsētas bibliotēku, lai paglābtos no vajāšanas. Kādu dienu viņa atrod grāmatu, kurā aprakstīts, kā trenēties, lai kļūtu par supervaroni. Vai tas patiesi ir iespējams?

Agnese un Eliass Volundi (Agnes, Elias Våhlund) ir precēts pāris no Zviedrijas. Eliass ir teksta autors, Agnese – ilustratore, taču sižetu radījuši viņi abi kopā.

Eliass Volunds (1973) ir zviedru rakstnieks, dramaturgs, cirka mākslinieks un pat profesionāls pavārs. Viņa dzīves filozofija skan: “Tu vari sasniegt visu, ko vēlies, ja esi gatavs tam veltīt laiku un enerģiju”. Rakstnieka darbā visvairāk viņam patīk iespēja radīt fantāzijas pasaules.

Agnese Volunda (1985) ir grafiskā dizainere un ilustratore. Viņa dzimusi Varšavā un jau no bērnības vienmēr sevi atceras ar zīmuļiem un krītiņiem rokās. Ilustratores stilu daudz ietekmējuši komiksi, jau no 13 gadu vecuma viņa strādā ar digitāliem attēliem. Arī “Rokasgrāmatas supervaroņiem” attēli tapuši digitāli.

"Šis ir aizraujošs, bagātīgi ilustrēts stāsts skolēniem, kur ar humora un piedzīvojumu palīdzību parādīti īsti paņēmieni, kā pastāvēt par sevi briesmu un pāridarītāju priekšā. Piemēram, mācoties lidot, Līsa izpilda elpošanas vingrinājumus, kas arī īstajā dzīvē palīdz mazināt satraukumu. "Rokasgrāmata supervaroņiem" patiks gan zēniem, gan meitenēm, kas ar prieku sekos līdzi Līsas piedzīvojumiem un humora pilnajām pārdomām un paši varēs sajusties kā supervaroņi”, grāmata redaktore Līva Kukle.

Grāmatas tulkojums tapis un grāmata izdota ar Zviedrijas Mākslas padomes atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti