Rīgas skolās sākas 1. klašu komplektēšana nākamajam mācību gadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 15. maija sākas 1. klašu komplektēšana Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs. Jaunos skolēnus uzņems saskaņā ar Rīgas domes pieņemtajiem grozījumiem saistošajos noteikumos un ievērojot valstī noteiktos ārkārtējās situācijas drošības pasākumus, paziņojumā presei informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Saistošie noteikumi paredz, ka skolas, veicot 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam, veido pirmklasnieku pretendentu sarakstu ar tiem bērniem, kuri līdz 15. maijam ir reģistrēti uzņemšanai skolas 1. klasē. Pēc 15. maija skolas nosūta vēstules vecākiem ar informāciju, vai bērns ir vai nav iekļauts skolas 1. klases pretendentu sarakstā. Saistošo noteikumu grozījumi paredz, ka pēc iestādes paziņojuma saņemšanas par bērna iekļaušanu nākamā mācību gada 1. klašu pretendentu sarakstā bērna vecākiem 10 kalendāro dienu laikā jāiesniedz iestādei iesniegums par bērna uzņemšanu 1. klasē vai par iesnieguma atsaukšanu.

Vēstules bērnu vecākiem no skolas tiks sūtītas elektroniski uz oficiālajām elektroniskajām adresēm, ja vecāki tādu ir aktivizējuši saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu. Ja vecākiem šāda adrese neparādās, tad vēstule tiks nosūtīta pa e-pastu, kas norādīts ģenerētajā iesniegumā vai papīra formā uz norādīto deklarētu dzīvesvietas adresi.

Pēc vēstules saņemšanas par bērna iekļaušanu pirmklasnieku sarakstā vecākiem skolā jāiesniedz iesniegums par uzņemšanu šīs iestādes 1. klasē. Iesniegumu var nosūtīt elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, kā arī izmantot portāla: www.latvija.lv pakalpojumu „Iesniegums iestādei”, vai arī iesniegt klātienē, iepriekš telefoniski vienojoties ar skolu par konkrētu tikšanās laiku.

Saskaņā ar Izglītības likuma noteikto, pašvaldībai ir jānodrošina obligātā pamatizglītības ieguve administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem, tātad –

prioritāri Rīgas administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem.

Potenciālo pirmklasnieku sarakstu veidošanā prioritāri iekļauj bērnus, kuriem, uzsākot skolas gaitas, tajā kalendārajā gadā aprit septiņi gadi, saistošajos noteikumos noteiktajā prioritārajā secībā.

Tikai pēc tam, ja ir brīvas vietas, sarakstā iekļauj bērnus, kuru vecāki vēlas, lai bērns skolas gaitas uzsāktu ātrāk – no sešu gadu vecuma, atbilstoši Vispārējās izglītības likumā noteiktajām prasībām.

Ja izglītības iestāde 1. klases pretendentu sarakstā neiekļauj bērnus, kuriem līdz attiecīgā gada 1. septembrim aprit seši gadi, izglītības iestāde nosūta vecākiem atteikumu. Vienlaikus bērna likumiskais pārstāvis var vērsties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā un noskaidrot, kurā bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē ir brīvas vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti