Dienas ziņas

Daudzās skolās netiek pie pirmā digitālā eksāmena

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Rīgas Dzemdību nama 75. jubilejā – foto izstāde "Piedzimšana"

Rīgas Dzemdību nama 75. jubilejā – intīma fotoizstāde «Piedzimšana»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Atzīmējot Rīgas Dzemdību nama 75. gadadienu, iestādē atklāta fotogrāfiju izstāde "Piedzimšana". Tie ir četri ļoti intīmi un emocionāli stāsti par brīdi, kad pasaulē nāk bērniņš.

Šo bilžu mērķis ir parādīt arī mūsdienu dzemdību praksi, kad sievietes sajūtas dzemdību laikā ir vissvarīgākās, bet personāls un partneris dara visu, lai topošā māmiņa mazuli laistu pasaulē laimīga.

Rīgas Dzemdību namā skatāms četru ģimeņu īpašais brīdis, kurā mammas un tēti ļāvuši būt klāt arī fotogrāfei Kristīnei Madjarei. Mazajam Martinam ir jau gandrīz pusgadiņš, un mamma saka, ka tā bija laba iespēja īpašo brīdi iemūžināt.

"Kad es saņēmu bildes, es sapratu, ka esmu daudz ko aizmirsusi. Daudzas detaļas pazudušas. Un bildes ļāva izdzīvot no jauna..." atzina mamma.

75 gadi ir ilgs laiks arī iestādes mūžā. Tās pārstāvji atgādina, ka savulaik dzemdībās mamma bija viena pati un sievietes sajūtas nevienu neinteresēja.

"Dzemdības bija ļoti medicīniskas, notika stingri pēc protokoliem, netika ielaists apmeklētājs. Un mātes šķīra no bērniem," par pagātnes praksi atgādināja Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Rīgas Dzemdību nama pārstāve Baiba Auzāne
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Savukārt Rīgas Dzemdību nama pārstāve Baiba Auzāne norādīja:"Fotogrāfe atzīst, ka tas ir bijis izaicinošākais dokumentālais fotoprojekts, pie kā viņa ir strādājusi. Fotogrāfiju tapšanas laikā, kas nereti ilga garas stundas, viņa līdzpārdzīvoja pāru uztraukumam un priekam, un sajuta sevi kā daļiņa no šīs ģimenes, uz laiku savu personisko dzīvi it kā noliekot otrā plānā."

Izstādi no rītdienas var aplūkot ikviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti