Rīgas Doma kora skolas jaunie talanti mūziklā «Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Februārī un martā Latvijas lielākajās koncertzālēs izskanēs grupas “Jumprava” mūzikā ietērpta Kārļa Skalbes pasaka “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”. Režisora Rolanda Zagorska, horeogrāfa Rolanda Meržejevska un Rīgas Doma kora skolas jauno talantu radošā pieeja piedāvā skatītājam mūsdienīgu šīs pasakas lasījumu.

Mūzikla pamatā ir grupas “Jumprava” oriģinālmūzika, kuru korim aranžējis Edgars Linde.

Režisors Rolands Zagorskis vēlas aizraut un iedvesmot jauniešus ticēt saviem sapņiem un tos īstenot.

Rīgas Doma kora skolas jauniešiem šī izrāde ir jauns izaicinājums, katram jaunietim ir būtiska loma uzvedumā. Horeogrāfs Rolands Meržejevskis ir iedvesmojis dziedošus jauniešus izpaust sevi arī caur kustību, kura ir šī uzveduma viena no pamatsastāvdaļām. Veidojot dažādas sarežģītas kustību un akrobātikas kombinācijas, jaunieši kļūst par scenogrāfijas elementiem.

K. Skalbes pasakā “Kā es braucu Ziemeļmetas lūkoties” Rīgas Doma kora skolas jaunieši saskata sev saistošas tēmas un jautājumus. Caur vieglu humoru par tautu, varu, mīlestību, patriotismu un naivumu, par iekāri, liekulību un cīņu par vietu zem šķietami zemajām debesīm jaunieši izdziedās un izdejos stāstu par sevis meklējumiem, mērķiem un tiekšanos pēc ideāliem. 

2018. gada 5. oktobrī norisinājās uzveduma pirmizrāde Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē. Vēloties uzrunāt un iedvesmot jauniešus, radošā grupa dosies pie skatītājiem Latvijas reģionos.Tuvākās izrādes 17. februārī Liepājā, 24. februārī Valmierā un 10. martā Cēsīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti