Radošs atspēriena punkts - koncertcikls mūzikas skolu audzēkņiem «Talants Latvijai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu 2019. gadā aicina apmeklēt konkursa – koncertcikla "Talants Latvijai " 28. sezonas koncertus, kuros muzicēs Latvijas mūzikas skolas audzēkņi.

Koncertos piedalīsies Rīgas 3. mūzikas skolas, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas, Talsu Mūzikas skolas, Valmieras Mūzikas skolas, Juglas Mūzikas skolas, Ķekavas Mūzikas skolas, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas, Alūksnes Mūzikas skolas, Lielvārdes novada Mūzikas un mākslas skolas, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Ādažu Mākslas un mūzikas skolas, Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas, Bauskas Mūzikas un mākslas skolas un Balvu Mūzikas skolas audzēkņi.

Koncertos ieeja ir par ziedojumiem, un par to norises datumiem sekot līdzi Rīgas Latviešu biedrības mājas lapā rlb.lv.

Tuvākais koncerts norisināsies 17. februārī, un tajā muzicēs Juglas Mūzikas skolas un Ķekavas Mūzikas skolas audzēkņi.

Konkurss – koncertcikls "Talants Latvijai" notiek kopš 1991. gada. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018./2019. gada sezonas konkursa – koncertcikla "Talants Latvijai" producents un mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Dreģis.

Konkursā piedalās Latvijas mūzikas skolu instrumentu spēles audzēkņi: pianisti, akordeonisti, stīgu instrumentu spēles (lociņinstrumenti un daudzstīgu instrumenti), pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņi.

Konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas reģionālo mūzikas skolu audzēkņu profesionālo iemaņu attīstību, kā arī dot iespēju jaunajiem un topošajiem mūziķiem apliecināt savu talantu, uzstājoties Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē.

Vairāku gadu garumā šis konkurss ir bijis kā radoša atspēriena punkts Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem, veicinājis jauno talantu izaugsmi un mērķtiecīgu pilnveidošanos. Daudzi no viņiem ir izvēlējušies mūziku par savu nākamo profesiju un kā izcili mākslinieki guvuši atzinību Latvijā un pasaulē. Konkursa laureātu vidū ir: Vineta Sareika, Marta Sudraba, Guna Šnē, Mārcis Kuplais, Anda Zabarovska, Lauma Skride, Reinis Zariņš, Artūrs Cingujevs, Guntis Kuzma, Egils Šēfers, Jēkabs Nīmanis, Rihards Zaļupe, Mārtiņš Miļevskis u.c.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti