Dienas ziņas

Saeimas deputātu J. Ādamsonu tur aizdomās par spiegošanu

Dienas ziņas

Reformas ietekmi uz skolu reorganizāciju gaida nākamgad

Pusaudžiem piedāvā virtuālu terapiju

Pusaudžus aicina izmēģināt virtuālā terapeita apmeklējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pusaudži un virtuālā vide bieži ir nešķirami. Tieši tādēļ Rīgā eksperimenta veidā jauniešus aicina izmēģināt arī virtuāla terapeita apmeklējumu. Pandēmijas laikā garīgā veselība pasliktinājusies  vairumam jauniešu.

Tas nav ne ārsta kabinets, ne prakses telpas. Vienīgais, kas virtuālās terapijas apmeklētājam ir nepieciešams, ir brilles. Un terapija var sākties.

“Viņš nonāk viens pret vienu kabinetā, kas salāgots tāds pats, kā ir kabinets ''Jaunajā Teikā'', tur var visu kā reālajā dzīvē, kurā tad terapeits dod uzdevumus. Var noskatīties filmiņas, var runāt, zīmēt. Var veikt testus. Reālu psihodiagnostiku. Saprast, kas bērnam kaiš un kā viņam palīdzēt,” terapijas norisi raksturo bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.

“Īpaši jauniešiem un bērniem tas varētu būt aizraujoši. No sākuma ir jāpierod, bet tās opcijas ir fenomenālas!“ pauž Virtuālās terapijas laboratorijas speciāliste Annija Roze.

Informācijas tehnoloģiju uzņēmumā, kur izstrādāta šī programma, stāsta, ka tā tapusi, sadarbojoties četru valstu speciālistiem. Vēl viens no mērķiem ir palīdzēt nokļūt pie terapeita tiem, kuri to nespēj kaut vai attāluma dēļ.

“Gaidām rezultātus. Mums galvenais mērķis ir padarīt to pieejamu sabiedrībai. Reģioni mums paliek. Tā problēma ir ļoti asa, un ar šīs tehnoloģijas palīdzību, piemēram, terapeits ir Rīgā, un ir nepieciešams Rēzeknē, jaunietis runās ar terapeitu no Rīgas,” pauž uzņēmuma “TietoEVRY" Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna.

Pandēmijas laikā ļoti daudzi jaunieši – vairāk nekā 70 procenti – atzina,  ka jūtas atstumti, izmisuši, netiek galā ar mācībām, viņiem parādās uzmācīgas domas vai nepārejošas skumjas.

''Psihoterapija ir vajadzīga mazai daļai, bet problēmas ir daudziem. Mums jādomā par citiem risinājumiem tuvāk sabiedrībai  – skolās, parkos, es priecājos, ka esam šeit! Šeit jaunieši staigā apkārt,'' uzsver Konstantinovs.

Pieteikties šīm virtuālās terapijas laboratorijas izmēģinājuma konsultācijām iespējams internetā www.pusaudzis.lv/vrlab. Pagaidām, pilotprojekta laikā, tās notiek Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti