Puķes ar neparastiem vārdiem. Izprintējama spēle visai ģimenei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Mēs publicējām ziedu salikteņu spēli bērniem jaunu vārdu apgūšanai un dabas izzināšanai, vērīguma trenēšanai un runāšanas prasmju attīstīšanai.

Tagad, kad visi materiāli publicēti, kā solīts, izstāstām vēl vienu iespēju darbā ar šiem mteriāliem – spēli.

Esam sagatavojuši četrus spēles variantus.

Šī materiāla uzdevums ir rosināt bērna fantāziju, iepazīstināt ar jauniem vārdiem, ar salikteņiem – vārdiem, kurus veido no diviem vārdiem, mācīties rakstīt un lasīt, attīstīt radošo domāšanu.

No šīm piecām publikācijām izprintējiet krāsainās kartītes, krāsojamās un pamatkarti. Izgrieziet attēlus.

Te visas publikācijas ar attēlu pielikumiem:

Spēles noteikumi:

1. variants:

Spēlē piedalās pieci spēlētāji (var spēlēt divi, trīs vai četri spēlētāji, tad jāatlasa atbilstīgais kartīšu komplektu skaits).

Katrs spēlētājs saņem vienu pamatkarti (uz pamatkartes ir rakstīts ziedu nosaukumi, mazākiem spēlētājiem jāpalīdz izlasīt vārdi).

Visas kartītes, kurās attēlotas salikteņu daļas (melnbaltas kartītes) saliek vidū ar attēlu uz leju.

Spēles uzdevums salikt visas kartītes virs atbilstīgā vārda – piemēram, virs vārda "ūdensroze" jāuzliek  kartītes, kurās zīmēts (un rakstīts) "ūdens" un "roze".

Pulksteņrādītāja virzienā pēc kārtas katrs ņem pa kartītei. Piemēram, ja spēlētājs paņem kartīti, kurā uzzīmēta roze, uzliek to uz pamatkartes virs vārda "ūdensroze"; ja no kaudzes paņem kartīti ar zīmējumu, kurš nav spēlētāja salikteņu kartē, to noliek malā.

Kad visas kartītes paņemtas, tad katrs spēlētājs paņem pāri palikušās kartītes un pulksteņrādītāja virzienā ļauj blakussēdētājam paņemt vienu kartīti. Ja kartīte der, to uzliek uz atbilstīgās salikteņa daļas, ja neder, noliek attēlu kaudzītē, lai vēlāk piedāvātu blakussēdētājam.

Uzvar tas, kurš pirmais saliek visus attēlus savā kartē.

Zem katra zīmējuma rakstīts tajā redzamās lietas nosaukums; kad kartītes saliktas, katrs spēlētājs var izlasīt skaļi salikteņu daļu nosaukumus.

2. variants:

Katrs spēlētājs saņem salikteņu pamatkarti, vidū liek melnbaltos ziedu zīmējumus, tos pēc kārtas ņem un liek virs ziedu nosaukuma (skatīt pirmā varianta noteikumus).

Uzvar tas, kurš pirmais saliek attēlus.

3. variants:

Katrs spēlētājs saņem salikteņu pamatkarti, vidū liek krāsainos zīmējumus, tos pēc kārtas ņem un liek virs ziedu nosaukuma (skatīt pirmā varianta noteikumus).

Uzvar tas, kurš pirmais saliek attēlus.

4. variants:

Vienu pēc otra izspēlē visus trīs spēles variantus (skatīt pirmā varianta noteikumus) – tad katram spēlētājam būs pamatkarte, uz tās salikteņu kartītes, virs tām ziedu melnbaltie zīmējumi, pašā virsū krāsainie zīmējumi.

Ja esat labi spēlētāji, varat sajaukt visas kartītes kopā un krāt tās atbilstīgi savas kartītes zīmējumiem un beigās visu salikt vienu virs otra.

 

Raksta pirmpublikācija 2020. gada 27. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti