Ģimenes studija

Pieaug interese par izglītības iegūšanu ģimenē: vecāku un skolu pieredze

Ģimenes studija

Atļautas mācības ārtelpās: kā tās noritēs; reģistrēta pirmā brīvdabas skola

Prom no Rīgas, lai produktīvāk strādātu un radītu savu zīmolu. Stāsta Lepu ģimene

Prom no Rīgas, lai audzinātu dēlu, strādātu un radītu savu zīmolu. Ciemos pie Lepu ģimenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Zane un Einārs Lepi pandēmijas laikā mainījuši dzīvesvietu – no Rīgas pārcēlušies uz dzīvi Carnikavā, kur Eināram beidzot ir darbistaba, kas ļauj produktīvāk strādāt arī no mājām, kā arī Zane bērna kopšanas atvaļinājuma laikā uzsākusi veidot savu zīmolu "Viens no mums", sociālā vietnē "Instagram" stāstot par bērnam pieejamu vidi kopš dzimšanas, kā arī kopā ar savu tēti Rihardu radot mēbeļu piedāvājumu bērniem.

Zane un Einārs ir vecāki pusotru gadam vecam dēliņam Viesturam.

"Rīgas centrā ir forši dzīvot, bērna ienākšana ģimenē veica korekcijas prioritātēs. Ko darīs dēls, kur viņš izies pastaigāties, likumsakarīgi, ka izgājām ārā no Rīgas," par izvēli pārcelties stāsta Einārs.

Zane arī ir gandarīta par pārcelšanos, jo ir daudz mierīgāk un ģimeniskāk Carnikavā.

Zane un Einārs vērtē, ka pandēmijas laika nestās korekcijas ikdienā – attālinātais darbs – viņu ģimenei varētu būt pozitīvas. Viņi cer, ka arī nākotnē Einārs varēs kādas dienas strādāt no mājām un pēc darba viņš tūlīt būs mājās, nebūs jāmēro ceļš mājup.

Ģimenei ir izveidojies savs dienas režīms: darba laikā Zane ir ar Viesturu, pēc darba ir viņa laiks ar tēti, kad dēls aiziet gulēt, ir Zanes un Eināra kopīgais laiks.

Einārs stāsta, ka kopā ar dēlu lasa un skata grāmatas. Viesturam ir savs grāmatu plaukts. Zane atklāj, ka iedvesmojoties no Montessori teorijas, vecāki ir nolēmuši bērnam līdz sešu gadu vecumam nepiedāvāt grāmatas ar fantastikas elementiem, bet reālus stāstus par dzīvniekiem, par sadzīvi, darbiem un dažādām lietām un notikumiem.

Interese par Montessori pedagoģiju un arī vēlme iegādāties šīs pedagoģijas principiem atbilstošas mēbeles rosinājusi Zani lūgt tās uzprojektēt savam tētim, jo iegādāties tādas Latvijā nav iespējams. Vectēvs arī parūpējies par mazdēlu, savukārt Zane šo mēbeļu bildes ievietojusi "Instagram". Par rezultātu sākuši interesēties arī draugi un paziņas. Zane arī dalās ar informāciju par bērniem pieejamas vides jautājumiem. Pagaidām viņa kopā ar savu tēti izveidoto zīmolu "Viens no mums" dēvē par hobiju un arī domā atgriezties algotā darbā, kad beigsies bērnu kopšanas atvaļinājums.

Einārs ir gandarīts par sievas izloloto projektu, bet vēl vairāk par to, ka Viesturam patīk šīs mēbeles un viņš ikdienā tās izmanto un viņam neapnīk. Arī Zane priecājas, ka tieši mēbeles ļauj bērnam attīstīties un pilnveidoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti