Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

RMT slovāku dizaina trauku kolekcijas izstāde «Vairāk ir vairāk»

Rīta Panorāma

Intervija ar Inu Strazdiņu

Injtervija ar Lāsmu Mencendorfu un Adriānu Kauliņu par skolu programmu «Dzīvei gatavs»

Programmā «Dzīvei gatavs» profesionāļi sniedz skolēniem izpratni, kā skolā mācīto pielietot dzīvē

Skolu programma “Dzīvei gatavs” ir atbalsts skolotājiem un palīgs skolēniem dažādu mācību priekšmetu apguvē, lai gūtu izpratni par skolā apgūstamo zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē. Dažādu nozaru uzņēmumu un iestāžu eksperti vieslekcijā vai uzņēmuma/ iestādes apmeklējuma ekskursijas ietvaros sniedz priekšstatu, kā viņa jomas profesijās un situācijās tiek izmantotas skolā apgūstamās zināšanas.

Programmai ir apritējis pirmais gads, par sasniegto un nākotnes plāniem raidījumā “Rīta panorāma” stāsta Lāsma Mencendorfa un Adriāna Kauliņa. Programmas pirmā gada darba rezultāts ir 17 dažādi uzņēmumi, kuri iesaistījušies programmā, piedāvā vieslekcijas, 107 vieslektori, kuri piedalās 15 dažādās mācību stundās.

Vieslekciju plāns ir izstrādāts kopā ar "Iespējamās misijas" skolotājiem. Tajās jaunieši attīsta 21. gadsimtam svarīgas prasmes un to pielietojumu plašākā kontekstā.

Stundās vieslektori ar skolēniem dalās prasmēs un zināšanās, tās netiek izmantotas komerciālu mērķu sasniegšanai un pakalpojumu/produktu reklamēšanai. Vieslekcijas pieejamas bez maksas. Valsts izglītības un satura centrs konsultē vieslekciju plānu izstrādē.

Platformā “Dzīvei gatavs” var iepazīties ar programmas vieslekcijām, un tām pieteikties vai pieteikt ekskursiju var priekšmeta skolotājs, karjeras skolotājs vai skolas mācību pārzinis.

"Swedbank" skolu programmu veidotāja Adriāna Kauliņa uzsver, ka dalība projektā dod gandarījumu par virsvērtību, ko iedot jauniešiem, bet otrs mērķis – izmantot izaicinājumu, gūt rūdījumu, iziet ārpus komforta zonas.

Šobrīd  skolu programmā "Dzīvei gatavs" vairāk domā par reģionu iespējām izvēlēties vieslektorus, lielais mērķis ir dot iespēju jebkurai mācību stundai peisaistīt vieslektoru, pauž Lāsma Mencendorfa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt