Ģimenes studija

Par pieredzēto un piedzīvoto varētu uzrakstīt grāmatu. Tiekamies ar Rikardu ģimeni

Ģimenes studija

Vai līdz šim ieviestie ierobežojumi uzturlīdzekļu nemaksātājiem ir gana efektīvi?

Studijas: Kas nosaka jauniešu izvēli par labu kādai konkrētai augstskolai

Profesors: Studijas augstskolā ir pienākums un pašdisciplīna, vienai daļai tas nav «pa zobam»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Šobrīd jau pamatskolas absolventam ir jāzina, kādu mācību virzienu izvēlēties vidusskolā – vairāk un dziļāk mācīties ar informācijas tehnoloģijām saistītu, uzņēmējdarbības vai kādu citu virzienu. Augstskolas iepazīstina topošos studentus un skolu pedagogus ar izglītošanās iespējām, studentu pienākumiem, palīdz sagatavoties studijām dažādās skolēnu programmās, augstskolu pārstāvji skaidroja Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija".

Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps uzsver, ka ir svarīgi, vai skolēni izvēlējušies pareizo specialitāti. Rīgas Tehniskā universitāte fokusējas uz sadarbību ar pamatskolu. Plānots veidot zinātnes centru, kur skolas un vecākus aicinātu darboties, lai jauniešos radītu interesi. Augstskolām jānāk talkā uz sadarbību.

Latvijas Universitātes profesors, politologs Jānis Ikstens pauda, ka "raugāmies uz vidusskolēniem, mēģinot piedāvāt zināšanas konkrētā jomā, bet arī sajūtu – ko nozīmē studēt, mācīties augstskolā, tā mēģinot samazināt pārpratumus vai vilšanos par studijām. Augstskolā pret studentiem izturas kā pret pieaugušajiem, tas ietver arī pienākumus, studijas augstskolā nozīmē lielāku pašdisciplīnu, bet vienai daļai cilvēku tas nav "pa zobam"."

Rīgas Stradiņa universitāte jauniešus uzrunā, sākot ar pamatskolas pēdējām klasēm, lai vidusskolas procesā izvēlētos atbilstīgo priekšmetu grozu, skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes Studiju departamenta direktore Indra Treija.

Ventspils Augstskola sadarbojas ar izglītības pārvaldēm, jau no 7. klases darbojas dažādi projekti skolēniem. Strādā gan eksakto priekšmetu, gan humanitārajā virzienā, sadarbojas ar skolotājiem, stāstīja Ventspils Augstskolas studiju prorektore, profesore Una Libkovska.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Augstskolas veido dažādas programmas, kurās skolēni var iesaistīties, lai saprastu, kas notiek fakultātēs un ko māca kādā priekšmetā.

Studenti bieži nezina par iespējām pirms studijām piedalīties dažādos augstskolu sagatavotos projektos, kursos, kur skolēni var iepazīties ar izvēlēto specialitāti. Jauniešiem, kuri ir beiguši augstskolu sagatavotās programmas pirms studijām, tiek dotas arī dažādas priekšrocības, stājoties augstskolās.

Arī tagad interesenti var pieteikties dažādās programmās, kas ļauj iepazīties gan ar mācību saturu, gan augstskolas telpām, mācību procesu un citiem piedāvājumiem studentiem.

Ar jauniešiem jāsāk runāt pēc iespējas ātrāk, maksimāli ātri ieinteresējot skolēnus, lai vidusskolā var izvēlēties atbilstīgos mācību priekšmetus, uzsvēra Zeps.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti