Klase

Nauda vai izglītība?

Klase

"Klase" 9. sērija

Pēcstundas ar Mārtiņu Sirmo

Profesijas izvēles pamatā ir interese. Pēcstundas ar Mārtiņu Sirmo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Raidījumā “Klase” pavārs Mārtiņš Sirmais ciemos uzņem skolnieci Viktoriju, kuru interesē, kā nekļūdīties  profesijas izvēlē un kļūt par labu savas jomas speciālisti. Profesijas izvēlē pamats ir interese, tai seko izglītība – skolā vai praktiskā darbā iegūta.

Vizītkarte: Mārtiņš Sirmais. Šefpavārs. Dzimtā vieta – Dikļi. Viens no trīs pavāru restorāna “Tam labam būs augt” dibinātājiem. Beidzis Smiltenes tehnikumu. Mīļākais restorāns – mājas. TV pavāršova “Ēdienkaratē” vadītājs. TV projekta “Sirmais. Kulta ēdieni” idejas autors un vadītājs. Nepatīk gatavot, patīk ēst.

Viktorija viesojas pie Mārtiņa Sirmā restorānā. Mārtiņš ekskursijā izrāda restorānu.

Pavāru vidū ir arī tādi, kuri nav ieguvuši pavāra profesiju. Arī tas ir pieļaujams, tomēr iegūt izglītību ir ieteicams, uzskata Mārtiņš.

Arī Mārtiņam (tāpat kā Viktorijai) pēc dzīves mazajā ciematiņā grūti bija iejusties Rīgā, bet ar laiku, ceļojot pa pasauli, Mārtiņš ieguvis citu izpratni par to, kas ir pilsēta, kas lauki.

Pavārs uzskata, ka skolas laiks bija laiskais laiks, to vajag izbaudīt. Pieaugšana nenotiek uzreiz līdz ar patstāvīgas dzīves sākšanu.

Profesijas izvēlē “jākoncentrējas uz savām interesēm. Interesēs vajag rakt dziļāk,” skaidro pavārs Mārtiņš Sirmais. “Caur interesi rodas profesija.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti