Dienas ziņas

Izstrādā TEP satiksmes organizācijai Medemciema krustojumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Patriotismu un Jelgavas vēsturi māca ar pasakām

Pasakas par Jelgavu palīdz skolēniem apgūt vēsturi un patriotismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Jelgavniece Signe Lūsiņa sarakstījusi pasaku grāmatu bērniem, tā mudinot jaunākā vecuma lasītājus dziļāk pētīt Jelgavas vēsturiskos notikumus, kultūru un ievērojamu pilsētnieku dzīvesstāstus. Gan pati grāmatas autore, gan Ozolnieku vidusskolas skolotāji šo grāmatu jau izmantojuši mācību stundās.

Savā jaunākajā grāmatā "Jelgavas pasakas" gide un latviešu valodas skolotāja Signe Lūsiņa liek grāmatas galvenajiem varoņiem žurkulēnam Jurkam un vabolēnam Harim izstāstīt stāstus 19 pasakās. Grāmata ļauj ieskatīties skaistās un senās Jelgavas pilsētas dzīvē no cita skatu punkta.

Ozolnieku vidusskolā Signes Lūsiņas sarakstītās pasakas izskan arī vienā no literatūras stundām. Skolotāji priecājas, ka var jēgpilni izmantot grāmatu, kas māca tieši par Jelgavu un tās vēsturi.

Signe Lūsiņa.
Signe Lūsiņa.

Ozolnieku vidusskolas literatūras skolotāja Guna Stūrmane stāstīja, ka caur šīm pasakām skolēni mācās patriotismu.

Grāmatas autore norāda, ka pilsētas vēsture ir jāzina, tā jāciena un jāgodā, taču daudzi to nedara. Tā būtu jāizzina paaudžu paaudzēs, tāpēc pirms pieciem gadiem radās ideja sarakstīt pasakas par Jelgavu, tās vēsturi, cilvēkiem un dabu. Pasakas tapa, arī pateicoties vēstures liecībām, kas saistītas ar gides profesiju.

"Vadot ekskursijas Jelgavā bērniem un jauniešiem, strādājot skolā – es redzu, ka viņi nezina. Viņi nezina vēsturi, kas tur kādreiz ir bijis, un mūsu cilvēkus. Man ir tas moto, ka mīlēt var tikai to, ko pazīst, ko iepazīst. Tikai tad var iemīlēt, tikai tad var teikt – es mīlu Jelgavu. Tad, kad es kaut ko arī zinu par šo Jelgavu," pauda Lūsiņa.

Pasakās atspoguļoti Dziesmu svētki, tās stāsta arī par to, ka Latvijā gaisa balons tapis tieši Jelgavā, tagadējā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja telpās, vēl tiek atspoguļots stāsts par skaisto Kurzemes hercogieni Doroteju. Grāmatas autorei šī ir jau otrā grāmata, un viņa saka, ka ne pēdējā. Jau šobrīd top nākamā pasaku grāmata par Jelgavas novadu.

Pasakas par Jelgavu palīdz skolēniem apgūt vēsturi un patriotismu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti