Ģimenes studija

Eksāmeni: iespēja kārtot elektroniski, paaugstinātas prasības matemātikā

Ģimenes studija

Mīlestība uz savu valsti un interese par vēsturi. Saruna ar Ķibildu ģimeni

Svinēt valsts svētkus arī ģimenē ar nozīmi. Četru ģimeņu stāsti

Pārgājieni, svētku pusdienas, lāpu gājieni – idejas Latvijas dzimšanas svinēšanai ģimenēs ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Valsts svētku svinēšana ģimenēs kļūst aizvien populārāka. Katrai ģimenei savi paradumi. Lāpu gājieni, svētku pusdienas, koncerti, pārgājieni un dažādas citas aktivitātes ir svētku svinēšanas sastāvdaļa ģimenēm, kuras viesojās Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija".

Spēles, audio ierakstus, video, krāsojamus un izdrukājamus zīmējumus svētku svinēšanai ģimenē ar bērniem varat meklēt LSM.LV kalendārā un Bērnistabā.

Augstākās tiesas senators, tētis Jānis Pleps stāsta, kā ģimenē svin valsts svētkus. Lāpu gājiens, svētku parāde, svētku koncerts, Saeimas sēde, prezidenta uzruna – tie ir svētku pieturas punkti ģimenē, kurā aug trīsgadīgā Diāna. Bērna ienākšana ģimenē arī dod vēl citas aktivitātes.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Sešu bērnu mamma un pirmsskolas skolotāja Laine Žilko uzsvēra, ka 18. novembris ir piederības veidošana Latvijai un ģimenei. Šobrīd ģimenei ir pārgājienu laiks, lai iepazītos ar Latviju, pargājienos viņi dodas arī svētkos.

Trīs bērnu mamma, Mežzinātnes institūta zinātniskās bibliotēkas vadītāja Ilze Zepa stāstīja, ka 18. novembrī vienmēr ģimene dodas pārgājienā, to dara jebkuros laika apstākļos. Līdzi ir balts galdauts, karogs, pārgājienā ietur svētku maltīti. Atgriežoties mājās, galdā liek kūku un turpina svinības.

Trīs bērnu mamma Katrīna Feldmane, kura kopā ar vīru darbojas tautas mūzikas grupā "Teikas muzikanti" un kuras profesionālā dzīve saistīta ar zviedru valodas prasmēm, teica, ka svētkos satiek visu ģimeni, ir svinības mājās vai arī dodas kaut kur svinēt. Rīt plānotas svētku pusdienas ar ģimeni, tad dosies uz lāpu gājienu Rīgā. Katrīna arī uzsver, ka ir labi, ja ir dažādi pašvaldības organizēti pasākumi svētkos.

Svētku svinēšanas ieradumi mainās, arī salūtu vairs tik ļoti nenovērtē, tas nav galvenais svētkos, svētku svinēšanu raksturoja Jānis Pleps.

Svētku galdam un ēšanai svētkos ir liela nozīme, jo tas vieno, ļauj būt kopā. Laine Žilko svētkos gatavo ko īpašu, ko parasti ikdienā negatavo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti