Klase

"Klase". Bastošanas patiesie iemesli

Klase

Mīlestība. Lauras stāsts.

Klase. Iveta Ķelle.

«Papardes zieds» vadītāja: Vecāki nav noteicēji, kad bērni sāks seksuālas attiecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pirmās attiecības ir ļoti nopietnas jauniešiem, vecāki bieži ir bažīgi, baidoties, ka tās sāpinās vai to dēļ var tikt pārtrauktas mācības. Jaunieši mācās veidot attiecības, svarīgi, kā jaunieši saprot pozitīvu attiecību veidošanos, skaidro Raidījumā “Klase”.

Attiecību jautājumā pusaudži no saviem vecākiem sagaida uzticēšanos, pacietību un gatavību uz kompromisiem. Mēģinot bērnu pasargāt no iemīlēšanās, vecāki neļauj viņam iegūt pieredzi un patstāvību.

Biedrības “Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle uzsver, ka “pieaugušie grib tikai labu – pabeigsiet skolu, sāksiet strādāt, atradīsiet īsto, laulības un tad pirmās seksuālās attiecības. Tāda ir sapņu pasaule, realitāte tāda nav.”

Pieaugušo viedokli ietekmē pašu attiecību pieredze, mums ir daudz pieaugušo, kuriem attiecības pašiem nav bijušas pozitīvas, tad bailes nodod nākamajai paaudzei.

Jaunieši tikai mācās attiecības, svarīgi, cik un kā jaunieši saprot pozitīvu attiecību veidošanos. Jaunieši, kuri nav saņēmuši mīlestību, nesaprot, ko divi jaunieši var kopā darīt ārpus iedzeršanas un seksuālajām attiecībām, pauž Iveta Ķelle.

Pusaudži ar agrām attiecībām var kompensēt zemu pašvērtējumu. Lai kā vecāki vēlētos, viņiem īsti nav teikšanas pār to, vai jauniešiem būs sekss vai ne – tā ir jauniešu izvēle. Tādēļ ir svarīgi ar jauniešiem runāt par dzimumattiecībām.

Eiropā un Latvijā veiktie pētījumi liecina, ka vidējais vecums, kurā jaunieši sāk dzimumdzīvi, ir 17 gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti