Ģimenes studija

Izmaiņas interešu izglītībā un privāto bērnudārzu darbībā ārkārtas situācijas laikā

Ģimenes studija

Ģimenes ēdienkarte. Viegli pagatavojamas receptes iesaka Krista Baumane un Dita Lase

Bērnu slimnīcas fonds aicina ziedot, lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Pagarina līdzekļu vākšanas kampaņu palīdzībai bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vienam no 100 bērniem un pieaugušajiem ir autisms, kas nozīmē, ka bērnam ir problēmas pieņemt sabiedrības uzvedības modeli, bērnam ir nepieciešama palīdzība šīs uzvedība trenēšanai. Bērnu slimnīcas fonds līdz augustam turpina iesākto labdarības un informatīvo kampaņu "Es apņemos", lai palīdzētu bērniem saņemt agrīno intervenci terapiju, skaidro raidījumā „Ģimenes studija”.

Kampaņa "Es apņemos"

Kampaņā vāks līdzekļus, lai 40 bērni ar Autiskā spektra traucējumiem varētu saņemt agrīno intervenci.

Ziedot:

Par kampaņu lasi Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā.

Lasi arī:

Autiskā spektra traucējumi un to agrīnās pazīmes. Skaidro bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa pauž, ka jau trešo gadu sniedz palīdzību bērniem ar tautiskā spektra traucējumiem. Vecāki kļūst izglītotāki un ātrāk spēj meklēt palīdzību bērniem.

Krīze šobrīd ir apstādinājusi kampaņu, novēršot no tās uzmanību, bet ir vienošanās ar Eiropas Attīstības un Rekonstrukcijas banku, ka kampaņa turpināsies līdz augustam.

AST ir viens no cilvēku nervu sistēmas attīstības traucējumiem, kas skar cilvēku spēju sociāli komunicēt, tas ir spektra taucējums, ne viena slimība, uzsver bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs. Traucējumiem nav viena konkrēta iemesla, tas skar vienu bērnu no 100 un vienu pieaugušo no 100.

Pēdējie pētījumi no ASV rāda, ka autisma izplatība aug – ir viens bērns  no 60 bērniem. Smadzenes ir sociāls orgāns, cilvēku  interesē sociāli stimuli, bet bērnam ar autismu smadzenes strādā citādi. Visbiežāk to pamana  bērnībā, jo bērns  nesāk runāt. Ārstēšanai ir psihosociāla rehabilitācija, tās ir efektīvas  metodes, ja sāk trenēt agrīni. Diemžēl, bet pie mums šī terapija nav valsts apmaksāta un ir grūti pieejama. Ir valstis, kurās ir cita pieeja bērnu ar AST ārstēšanai, tāpēc vecāki pārceļas dzīvot valstīs, kur pieejama bezmaksas palīdzība.

Vecāki meklē palīdzību, pieredzē dalās  Latviijas Autisma apvienības priekšsēdētāja  Līga Bērziņa. Lai sāktu izmeklējumus, speciālisti nesaka, lai gaida līdz piecu gadu vecumam, ir vērts meklēt speciālistus agrīnā bērna vecumā. Ja vecāki redz, ka bērna valoda neattīstās, Līga Bērziņa iesaka konsultēties ar speciālistiem.

Kampaņas mērķis ir ziedojumos piesaistīt 50 tūkstošus eiro, kuri Eiropas Attīstības un Rekonstrukcijas bankas (ERAB) kopienas iniciatīvas ietvaros tiks dubultoti, lai 40 bērni ar Autiskā spektra traucējumiem (AST) kopsummā par 100 tūkstošiem eiro varētu saņemt agrīno intervenci terapiju, kas bērniem palīdz attīstīt trūkstošās prasmes, piemēram, valodu un komunikāciju ar apkārtējo pasauli. Vidēji vienam bērnam terapija izmaksā 2500 eiro gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti