«Literatūre/ Pamatskolai» – LTV1 sāks raidījumu ciklu skolēniem par mūsdienu latviešu autoru darbiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jauno mācību gadu sākam ar priecīgām un labām ziņām, kas patiks kā skolēniem, tā skolotājiem! Sākot ar 10. septembri, sešu raidījumu cikls "Literatūre/ Pamatskolai" iestūrēs mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs, lai kopā ar skolēniem stāstītu spoku stāstus, atvērtu starplaiku portālus un pētītu neparastus šķūnīšus.

Cik daudz vērtību un jaunu zināšanu sevī glabā viena grāmata? To palīdzēs atklāt pavisam īsti rakstnieki un raidījuma vadītāji Marta Selecka un Gustavs Terzens.

Raidījuma idejas autore Marta Selecka uzskata: "Ieinteresēt pusaudžus latviešu mūsdienu literatūrā bija izaicinošs uzdevums visai projekta radošajai komandai. Ceru, ka tas mums būs izdevies un raidījums kalpos arī kā lielisks palīgs pamatskolu literatūras skolotājiem."

Šajā sezonā apskatīsim Arno Jundzes fantastikas romānu "Kristofers un Ēnu ordenis", Agneses Zarānes stāstu krājumu "Laba meitene", Dzintara Tilaka skolas vecuma romānu "M+A", Lindas Nemieras nedaudz fantāzijas un nedaudz detektīva žanra romānu "Rīgas raganas", Māra Runguļa šausmu, spoku un joku stāstu grāmatu "Pārupes spoku stāsti. Pastaiga mirušo pilsētā" un Dainas Ozoliņas garstāstu "Pandēmijas detektīvi".

Katrā epizodē četri klasesbiedri no dažādām Latvijas skolām risinās uzdevumus, kurus tiem būs sagatavojuši paši grāmatu autori. Šajā sezonā piedalīsies skolēni no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Kuldīgas Centra vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Mores pamatskolas, Salaspils 1. vidusskolas un Aknīstes vidusskolas.

Raidījums "Literatūre/ Pamatskolai" būs skatāms, sākot ar 10. septembri LTV1 ēterā katru otro sestdienu tieši pirms dienas ziņām plkst. 17.45 vai jebkurā sev ērtā laikā www.replay.lv un YouTube kanālā LTV_Plusaudzis.

Projekta komanda izveidojusi arī pavisam unikālu papildinājumu raidījumam – pašu autoru veidotas darba lapas, ko ikviens aicināts pildīt skolā vai mājās. Darba lapas, kā arī citi "Literatūre/ Pamatskolai" veidotie materiāli būs pieejami mājaslapā www.atbalstsizcilibai.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti