Latvijas Radio bērniem ar īpašām vajadzībām izdod pasaku disku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas Radio un Fonda "Nāc līdzās!" bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām dāvina Latvijas simtgadē latviešu tautas pasaku audiodisku. Diska prezentācijā 7.novembrī 14.00 Latvijas Radio piedalīsies pasaku ierunātāji. Dzirdēs neredzīgo meiteņu muzikālos priekšnesumus. Klāt būs arī dāvinājuma saņēmēji Latvijas neredzīgo bibliotēkas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Bērnu klīniskās slimnīcas bibliotēkas pārstāvji.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio 2 un Fonda "Nāc līdzās"! sadarbībā tapis pasaku audiodisks, kas veltīts bērniem ar īpašām vajadzībām.

Šogad, valsts simtgades zīmē, bērniem būs iespēja klausīties iemīļotas latviešu tautas pasakas fonda patroneses eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, Latvijas Radio  2 ētera personību, tostarp, Baibas Palkavnieces, Sandras Glāzupas, Gunāra Jākobsona un citu balsīs. Savas pasakas ierunājuši arī Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokeldere, LR2 direktors Armīns Ronis un fonda ''Nāc līdzās!'' bērni, jaunieši un vadītāja Sarma Freiberga.

Šis ir jau trešais audiodisks bērniem ar īpašām vajadzībām, kas tiek dāvināts Latvijas neredzīgo bibliotēkām, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Strazdumuižas internātvidusskolai neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem, Bērnu klīniskās slimnīcas bibliotēkai “Saulaino dienu stūrītis” un citiem.  2016. gadā tapa Annas Sakses „Pasakas par ziediem, 2017. gadā – Imanta Ziedoņa „Blēņas un pasakas”

„Mums ir liels prieks, ka jau trešo reizi varam iepriecināt neredzīgo cilvēku un īpaši bērnu sirdis, dāvājot iespēju pirms miega vai jebkurā citā brīdī, kad nepieciešams uzmundrinājums, klausīties ''Nāc līdzās!'' un Latvijas Radio  radīto pasaku disku. Katrā latviešu tautas pasakā slēpjas kāda gudrība, tās mums māca dzīves patiesības, tādēļ domāju, ka tās vērts lasīt un klausīties visos vecuma posmos. Vēlos teikt lielu paldies ikvienam, kurš atsaucās un veltīja savu laiku, lai radītu šo pasaku krājumu,” saka fonda ''Nāc līdzās!'' vadītāja Sarma Freiberga.

 „Ar katru gadu mūsu pulciņš audzis. Pirmajā gadā pasakas ierunāja LR2 ētera cilvēki, LR2 direktors Armins Ronis un ''Nāc līdzās!'' vadītāja Sarma Freiberga, bet muzikālos akcentus iespēlēja talantīgās ''Nāc līdzās!'' meitenes Maija Fogele un Līva Paula Paleja. Nākamajā gadā pasaku ierunāšanā jau iesaistījās daudzi ''Nāc līdzās!'' bērni un jaunieši, bet šogad mūsu pulkam vēl pievienojās LR2 darbinieku bērni un fonda ''Nāc līdzās!'' patronese Vaira Vīķe-Freiberga,” stāsta projekta koordinētāja no Latvijas Radio puses Nora Micpapa.

Arī par trešā diska vizuālo noformējumu rūpējusies  māksliniece Vivianna Maria Stanislavska. Bet par diska muzikālo noformējumu parūpējušās fonda ''Nāc līdzās!'' dalībnieces Līva Paula Paleja un Maija Fogele. Viņas arī ierakstījušas dažādus muzikālos efektus flautas un saksofona spēles izpildījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti