Kultūras ziņas

Rituma Ivanova portreti izstādē "Vērotāja laiks"

Kultūras ziņas

"Pavasaris" Ilzes Vītoliņas tērpu skicēs

"Princese uz zirņa" Latvijas Leļļu teātrī

Latvijas Leļļu teātrī iestudēta muzikāla izrāde visai ģimenei «Princese uz zirņa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Nedēļas nogalē Latvijas leļļu teātrī, kas pagaidu mājvietu remonta laikā atradis Rīgas Latviešu biedrības namā, pirmizrādi piedzīvoja muzikāla izrāde ģimenēm ar bērniem Hansa Kristiana Andersena “Princese uz zirņa”.

Režisore Vija Blūzma pauž, ka visi tēli šajā izrādē ir lelles un marionetes, un, izejot no tā, bija jāatrod forma, kurā var apvienot cilvēku un marioneti. “Šie aktieri, kas vada atklātā veidā marionetes, spēlē arī savas lomas šajā izrādē. Mēs izvēlējāmies diezgan drastisku spēles veidu, mums ir komiskie tēli, mums ir romantiskie tēli. Kāpēc jums patīk marionetes? Man ļoti patīk… marionete ir leļļu teātra kultūrā tāda augstākā latiņa, jo marionešu vadīšanas princips un veids ir gana sarežģīts, tur ir aktieriem krietni jāmācās, lai to varētu izdarīt, un man vienmēr ir gandarījums, kad nāk aizvien jauni aktieri, kas apgūst šo leļļu vadīšanas principu. Man ļoti patīk marionetes. Bērniem arī patīk, skatītājiem patīk, jo tad, kad darbojas marionete, ir tāda sajūta, ka viņa pati dzīvo, jo aktiera roka lellei nepieskaras. Diedziņi kļūst neredzami, un šķiet, ka lellīte pati tur dzīvo.”

Aktrise Santa Didžus uzsver, ka ar Viju Blūzmu vienmēr ir strādāt ļoti viegli, “tāpēc ka Vija ļauj mums fantazēt, Vija piespēlē mums savas idejas, viņa ļauj mums brīvi piedāvāt savas domas, un tad mēs kopā liekam to, lai stāsts būtu precīzs un interesants gan mums, aktieriem, lai spēlētu, gan skatītājiem, lai būtu interesanti skatīties.”

Stāsts ir par nelielu karaļvalsti, kuras karalis un karaliene nevar vien sagaidīt, kad viņu dēls princis beidzos sastaps īstu princesi. Līdz kādā vēlā, lietainā vakarā pie vārtiem pieklauvē meitene.

Bērniem tas noteikti būs tas princeses un prinča stāsts par satikšanos un par skaisto – izrādi raksturo aktieris Anrijs Sirmais.

“Šai stāstā princese vairāk ir meitene, kas zina, ko viņa vēlas, viņa zina, uz ko viņa tiecas, viņa nav parasta, izlutināta bagātnieku meitene, viņa ir skaista, sakarīga meitene, vienkārša,” lugas galveno varoni raksturo aktrise Lienīte Osipova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti