Dienas ziņas

Ukrainas armija atbrīvojusi 3000 kvadrātkilometru teritoriju

Dienas ziņas

Ukrainas armija atbrīvo jaunus ciemus no krievu okupantiem

Latvijā plaši atzīmē Tēva dienu

Latvijā plaši atzīmē Tēva dienu, Rīgā ģimenes pulcējas gājienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Septembra otrā svētdiena jau 13. gadu Latvijā ir Tēva diena. Plaši to 11.septembrī atzīmēja visā Latvijā un liela daļa dienas pasākumu risinājās Rīgā. Viens no tiem bija svētku gājiens, kur vairāki simti cilvēku kopīgi devās no Brīvības pieminekļa uz Vērmanes dārzu.

Sākotnēji mazs pulciņš dažu minūšu laikā pārauga plašā gājienā no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam Rīgā. Vairāki simti tēvu ar bērniem, kā arī mammas, vecmāmiņas, vectētiņi un citi vienojušies Tēva dienas gājienam. Šoreiz tas veltīts ne vien Latvijas, bet arī Ukrainas tēviem. 

Gājiens noslēdzas Vērmanes dārzā, kur pateicības vārdus Latvijai par Ukrainas tēvu atbalstu teica arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. 

Latvijas Televīzijas aptaujātie tēvi pastāstīja, ka priecājas atzīmēt Tēva dienu.

"Tā ir ļoti īpaša sajūta, ka bērni tajā dienā uzaicina, ka tev izrāda cieņu, godu, saka paldies, tas ir ļoti svarīgi," teica Aivars. 

"Manas meitenes mani lutina šodien. Viņš mums ir īpašs tētis – piecu bērnu tēvs. Divi burvīgi dēli un trīs burvīgas meitas," atzina Mārīte un Mārtiņš. 

Tēvi arvien vairāk iesaistās bērnu audzināšanā - to parāda gan aptaujas, gan dati par paternitātes atvaļinājuma izmantošanu. Tēvi nevēlas būt palīgi mammām, bet gan līdzvērtīgi vecāki. 

"Mums nav tā nodalīts pusi uz pusi. Man gribētos domāt, ka mēs esam līdzvērtīgi vecāki," sacīja Artūrs.

"Laimīgākie dzīves brīži – būt tētim, priecāties, dot mīlestību un saņemt mīlestību atpakaļ. Tas man nozīmē būt tētim," atzina četru bērnu tēvs Šimons.

"Superīgi pavadīts laiks ar bērniem. Negribu palaist garām mirkli, redzēt, kā viņi aug, sāk attīstīties un būt kopā ar viņiem," paskaidroja piecu bērnu tēvs Andris. 

Kā svarīgāko tēva lomā Latvijas Televīzijas aptaujātie uzsvēra atbildību un nerimstošas rūpes, kā arī spēju bērnu dēļ atmest netikumus, lai rādītu piemēru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti