Rīta Panorāma

Republikāņiem vairākums ASV Kongresa pārstāvju palātā

Rīta Panorāma

Pirmizrāde dokumentālajai filmai "Kā tev klājas, Vari?"

Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena

Latvijā atzīmē Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

17. novembris  ir Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena. Latvijā ik gadu 1700 bērnu piedzimst pirms laika. Mums ir pieejamas visas tehnoloģijas, kas ir pasaulē, iespējas palīdzēt priekšlaikus dzimušiem bērniem ir ļoti lielas, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Signe Irša un slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas un aprūpes nodaļas virsārste Dina Apele-Freimane.

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ir viena no divām vietām Latvijā, kurā stabilizē šādu bērniņu veselības stāvokli un tālāk viņus sekmīgai aprūpei nododot kolēģiem Bērnu slimnīcā.

Dažāds ir šo bērnu piedzimšanas brīdis – ir ļoti agri dzimuši un dažas nedēļas pirms plānotā laika. Katram no viņiem nepieciešama citāda aprūpe, skaidroja Irša.

Priekšlaikus dzimušie ir bērni, kuri piedzimst laikā no 22. līdz pat 37. grūtniecības nedēļai. Jaunākais jaundzimušais, kuru izdevies veiksmīgi nodot Bērnu slimnīcas aprūpei, ir 23. grūtniecības nedēļā dzimis, stāstīja Apele-Freimane.

Irša skaidroja, ka tendence bērniem dzimt pirms laika pieaug. Pozitīvi, ka agrīni dzimušie mazuļi pie mums tiek aprūpēti vairāk ģimenei draudzīgi, iesaistot pašu ģimeni.

Neiznēsāto bērnu aprūpē progress ir ļoti liels, mums pieejamas visas tehnoloģijas, kas ir pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti