Konference: Bērns bērnudārzā. Vecāku gaidas un realitāte

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kādas ir vecāku gaidas, vēlmes un raizes, palaižot bērnu mācīties pirmsskolas izglītības iestādēs un realitāte. Konferencē “Kāds dārzs ir bērnudārzs?” profesionāļi runā par bērnudārza lomu bērnu audzināšanā, audzināšanu bez sodiem un disciplinēšanas metodēm.

“Centrs Dardedze” rīko starptautisku konferenci ar mērķi stiprināt pirmsskolas izglītības iestāžu lomu bērnu drošības veicināšanā, kā arī sniegt praktiskus ieteikumus darbam ar bērniem un sadarbībai ar vecākiem.

Bērnu disciplinēšana ģimenē un bērnudārzā ir ļoti aktuāls jautājums.

Kādēļ mazinās pieaugušo autoritāte audzināšanā, kādēļ pieaugušie domā, ka mūsdienu bērnam ir vairāk tiesību nekā pienākumu?

Vai tā tiešām ir? Postmodernajā sabiedrībā iezīmējas jauna bērnības teorētiskā izpratne, kas liek pētniekiem pārskatīt "bērna" fenomena uztveri, audzināšanas mērķus un uzdevumus, mainot izpētes fokusu. Šos un citus aspektus savā prezentācijā "Vai viegli būt bērnam. Aktualitātes mūsdienu bērnības pētījumos" skaidros LU profesore Zanda Rubene.

Audzināšana bez sodiem

Audzināšana bez vardarbības ir izaicinājums daudzās valstīs, fiziska sodīšana* daudzviet joprojām tiek uzskatīta par vienu no  audzināšanas metodēm. “Labs vecāks – labs sākums” viena no Polijas programmām , lai pasargātu mazus bērnus no vardarbības. Baltijas jūras reģiona valstu un Horvātijas pieredze vardarbības pret bērniem mazināšanā rāda, ka situācija audzināšanas jomā uzlabojas. Lai izmainīt vecāku un pedagogu domāšanu, audzināšanas procesa centrā liekot bērnu, jāiegulda liels darbs.

Pirmsskolas vecuma bērnu disciplinēšanas metodes

Kas ir disciplinēšana, kāds ir tās metožu arsenāls 21.gadsimta Latvijā? Kā atrast bērna vecumam atbilstīgu pozitīvas disciplinēšanas metodi? Kāda ir vecāku un pedagogu zināšanas un pieredze.

Konference pulcinās pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekus un vadītājus, kā arī pirmsskolas vecuma bērnu vecākus.

* Atbilstoši ANO konvencijai fizisks sods ir jebkāds sods, kurā tiek izmantots fizisks spēks ar nolūku nodarīt sāpes vai diskomfortu – tai skaitā sišana, pēršana ar roku vai priekšmetu, purināšana, kniebšana, matu raušana, bērna piespiešana palikt neērtā pozā vai vielu piespiedu uzņemšana.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti