«Kino Bize Pēcstundas» – pedagogus un jauniešus aicina pieteikties bezmaksas lekcijām par kino

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kinoteātris "Kino Bize"* šajā mācību gadā īsteno apjomīgu kino izglītības programmu "Pēcstundas", skolotājiem un jauniešiem piedāvājot neformālas bezmaksas nodarbības kino teorijā un praksē. Līdz 30. septembrim pedagogi un izglītības iestāžu pārstāvji ir aicināti pieteikties sešu bezmaksas lekciju ciklam. Kino profesionāļu vadībā skolotājiem būs iespēja apgūt kino valodas un teorijas galvenos rīkus, lai pilnvērtīgi atklātu kinomākslas pasauli un veidus, kā filmas radoši un jēgpilni iekļaut mācību procesā.

Lekcijas notiks tiešsaistē otrdienu vakaros plkst. 18 reizi divās nedēļās, un tās būs pieejamas bez maksas. Papildus semestra garumā dalībniekiem tiks organizēti īpaši filmu seansi ar sarunām par kino uz vietas kinoteātrī "Kino Bize" Elizabetes ielā 37. Aicināti visi neatkarīgi no priekšzināšanām.

Pieteikties lekciju ciklam iespējams, aizpildot formu "Kino Bize" mājaslapā: kinobize.lv/pecstundas. Par aktualitātēm varēs uzzināt arī sociālajos medijos Instagram un Facebook.

"Ar filmu palīdzību iespējams ilustrēt mācību tēmas, uzzināt par personībām, analizēt attiecības un kopsakarības. Šajā kino izziņas procesā izšķiroša nozīme ir pedagogiem," programmas ieceri skaidro skolotāju programmas vadītāja, kinokritiķe un lektore Daniela Zacmane. Nodarbības skolotājiem vadīs vēl citi kino praktiķi, pētnieki un lektori: Marta Elīna Martinsone, Dārta Ceriņa un Adriāna Roze.

"Tā kā kino ir viens no visplašāk pieejamajiem un iemīļotākajiem mākslas veidiem, ir ļoti svarīgi, to izmantojot mācību procesā, spēt izskaidrot, kā kino "lasīt", kam pievērst uzmanību un arī ieskicēt to, kā kino top," atzīst kino režisore Marta Elīna Martinsone, kura vadīs lekciju par mūsdienīgiem jauniešu seriāliem. "Gūstot priekšstatu par to, ko skatās jaunieši, iespējams labāk ieraudzīt un saprast pašu to skatītāju," solīts lekcijas pieteikumā.

* ''Kino Bize'' izglītības programma saņem dotācijas 177 519 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ un Norvēģijas grantu ietvaros. Strādājam kopā iekļaujošai un konkurētspējīgai Eiropai! Vairāk: eeagrants.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti