Kas jāzina vecākiem, plānojot rudens brīvdienu ceļojumu kopā ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Tuvojas skolēnu rudens brīvdienas, kas šogad Latvijas skolās noteiktas no 18. līdz 22. oktobrim. Zinot, ka daudzas ģimenes šo laiku izmanto, lai kopīgi atpūstos un ceļotu ne vien Latvijā, bet arī ārzemēs, Izglītības un zinātnes ministrija aicina vecākus savlaicīgi izvērtēt plānotos ceļojumu maršrutus.

Ja paredzēts doties uz ārvalstīm, būtu savlaicīgi jāiepazīstas ar epidemioloģisko situāciju plānotajā ceļojuma gala mērķī. Jāņem vērā, ka, atgriežoties Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 75, obligāti jāveic Covid-19 tests pirms iebraukšanas Latvijā un, neatkarīgi no testa rezultāta,  jāievēro 10 dienu pašizolācija. Pašizolācijas laiku var saīsināt, ja septītaja dienā pēc atgriešanās Latvijā veic atkārtotu testu un tas ir negatīvs. Testa rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā.

Testu pirms iebraukšanas var neveikt un pašizolāciju var neievērot personas ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Bērni līdz 12 gadu vecumam var neievērot pašizolāciju, ja ir ceļojuši kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr arī šādos gadījumos bērniem 10 dienas pēc atgriešanās Latvijā ir jāatturas no pulciņu un skolas apmeklēšanas, jāizvairās no sabiedriskā transporta lietošanas, kā arī no ciešākas kontaktēšanās ar personām ārpus savas mājsaimniecības.

Sīkāk ar noteikumiem ceļotājiem, kas atgriežas no ārvalstīm, kā arī ar valstu saslimstības rādītāju sarakstu, var iepazīties un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti