4. studija

Vai autovadītājs pelnījis sodu, jo paļāvies uz sabojātu ceļa apzīmējumu?

4. studija

Cik izmaksā un kā notiek individuālo siltuma skaitītāju uzstādīšanu dzīvokļos?

Vai bērnudārza audzēkņi, pārcelti uz jaunām, remontējamām telpām, ziemā nosals?

Kabiles skolā atver bērnudārza grupu; vecākiem bažas par telpu piemērotību mazajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kabiles bērnudārza 16 bērnus vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem pārceļ uz jaunām telpām Kabiles pamatskolā, bērnu vecāki šaubās, vai šīs telpas ir piemērotas maziem bērniem, ir bažas, ka telpas būs aukstas, jo atrodas Ziemeļu pusē, kā arī par faktu - kā bērni jutīsies skolā kopā ar lielajiem skolas bērniem. Skolas vadība apgalvo, ka tiek darīts viss, lai bērni justos labi, ja šobrīd izvēlētais risinājums nefunkcionēs, meklēs citu.

Bērnudārza grupiņa "Lāčuks" jaunās telpas Kabiles pamatskolā sāks apdzīvot no 1.oktobra. Bērnu vecāki ir nobažījušies, ka bērniem ziemas laikā šeit būs auksti.

Kad bērnudārzs strādāja vasaras režīmā, "Lāčuka" grupa bija izmitināta līdzās piecu un sešu gadus veco bērnu grupiņai, kas skolas telpas izmanto jau vairākus gadus. Tagad paši mazākie tur būs līdz pat 1.okrobrim. Pirmkārt, vecākiem ir šaubas, kā mazie sadzīvos vienā ēkā ar lielajiem skolas bērniem? Otrkārt, kāpēc ir bijis jāpamet iepriekšējās telpas, kas atradās citā ēkā, kamēr vēl nav izremontētas jaunās?

Divgadnieka vecāki Kristīne un Ainārs pauda, ka visus ar remontu saistītos darbus varēja darīt vasaras brīvlaikā.

Zem telpām, kur paši mazākie bērni gulēs un rotaļāsies, atrodas pagrabs. Iepriekš te atradusies skolas bibliotēka. No saviem vecākajiem bērniem Kristīne un Ainārs uzzinājuši, ka bibliotēkas telpās ziemās parasti esot bijis ļoti auksts.

Pagrabstāvs, tur grīdas vajadzētu arī siltināt, uzskata vecāki.

Z.A. Meierovica Kabiles pamatskolas direktore Anita Zēberga piekrīt, ka šī ir ziemeļu puse, kur saulīte iespīd visai maz. Tomēr, no visiem iespējamajiem variantiem, kur mazos bērnus varētu izmitināt, šīs atzītas par vispiemērotākajām telpām, turklāt tās tagad tiek uzlabotas. "Ir apgaismojums iekārtots precīzāks un ir plānots noņemt šo plato palodzi. Lai siltums tiek ārā un pielikt papildu sekciju ar radiatoriem. Mēs nezinām, kāda būs situācija, kad būs papildu sekcija ar radiatoriem. Ja nebūs, neizdosies mums – mēs bērnus protams nesaldēsim. Meklēsim risinājumu," skaidroja direktore.

Turklāt direktore uzsver, ka bērnudārza bērniem būs sava atsevišķa ieeja. Ar lielajiem skolēniem viņu ceļi ikdienā nekrustosies. Arī tualete un duša atrodas ļoti tuvu grupiņas telpai.

Ēdamzālē mazajiem bērniem ir jau ierīkota telpa atsevišķi no pārējiem 70 Kabiles pamatskolas audzēkņiem. Turklāt šeit, atšķirībā no iepriekšējās "Lāčuka" mājvietas, bērniem tiks piedāvātas brokastis.

Pagājušā gada laikā Kuldīgas novada izglītības nodaļas darbinieki, izvērtējot savā pārziņā esošo nozari, nonākuši pie secinājuma, ka, galvenokārt - lauku pamatskolas, ir patukšas un var uzņemt vairāk skolēnu. Daudzviet novadā pirmskolas izglītības iestādes jau atrodas ar pamatskolām vienā ēkā, un šis modelis strādājot ļoti labi. Lai arī Kabiles pamatskolas telpas tiktu apdzīvotas un izmantotas pilnībā, mazajiem jāpārceļas uz skolu. Turklāt iepriekšējā grupiņas mājvieta bijusi pielāgota bērnudārza vajadzībām un ļoti tālu no ideāla.

"Tas netiek plānots un darīts, lai pasarg Dievs, kādam bērnam pasliktinātu situāciju, kur viņi ikdienā atradīsies. Tieši otrādi. Mēs visu laiku domājam, kā šo vidi bērniem darīt atbilstošu mūsdienām, pieejamu, atbilstošu vecumam. Jā, esmu dzirdējusi, ka ir runa par to, ka telpa ir ziemeļu pusē, ir ēnaina. Tanī pašā laikā nekas neliecina par to, ka šobrīd šī telpa pēc remonta, pēc labiekārtošanas būtu bērniem neatbilstoša," skaidroja Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure.

Pirms bērni svinēs Jurģus un pārcelsies uz jaunajām telpām, tās izvērtēs Veselības inspekcija.

"Higiēnas prasības pirmskolā, cita starpā, nosaka minimāli pieļaujamo gaisa temperatūru 20 C telpās, kurās uzturas bērni līdz 3 gadu vecumam un 18 C telpās, kur uzturas bērni virs 3 gadu vecuma. Vecāki var būt droši, ka bērnudārza dibinātājam nāksies nodrošināt prasībām atbilstošu gaisa temperatūru, nepakļaujot bērnus veselības riskiem. Inspekcija šo jautājumu patur savā kontrolē!" pauda Veselības inspekcijas Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Balode.

Kuldīgas novads Kabiles pirmskolas izglītības grupiņas telpu remontam ir atvēlējis 10 tūkstošus eiro. Savukārt ēkā, kur bērnudārzs atradās līdz maijam, esot ierīkots Ukrainas bēgļu izmitināšanas centrs, kur varēs apmesties 25 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti