Ģimenes studija

Vardarbība pret bērnu bērnudārzā: atšķirīga kārtība, kur vērsties pēc palīdzības

Ģimenes studija

Tiekames Dabas muzejā sēņu dienā!

Jauns dzīves posms ģimenē. Saruna ar Ingu un Kristapu Reķiem

Jauns dzīves posms ģimenē. Saruna ar trīs bērnu vecākiem Ingu un Kristapu Reķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Reķu ģimene dzīvo Jūrmalā. Kristaps Reķis ir trīs bērnu tēvs un, kā pats saka – esam veterinārārstu ģimene, jo abi ar sievu Ingu strādā vienā profesijā. Kristaps ir arī titula "Gada vetārsts 2020" īpašnieks. Šogad viņiem visiem sācies jauns dzīves posms, pirms četriem mēnešiem Reķu ģimenei pievienojies jaunākais bērns – dēls Kārlis, bet abas meitas uzsākušas mācības – trīsgadniece Marta sākusi apmeklēt bērnudārzu, bet septiņgadīgā Adelīna sāka mācības skolā.

Adelīna stāsta, ka viņa arī sākusi mācīties mūzikas skolā, viņa spēlēs flautu. Tas no tēta, kurš nāk no Cēsīm un ir beidzis Cēsu 1 .pamatskolu, kur padziļināti māca mūziku.

Kristaps neslēpj, ka ir priecīgs, ka vecākā meita piekritusi mācīties mūzikas skolā, bet ar varu nespiedīs, pagaidām ir jātrenē disciplīna.

Adelīnai patīk grupa "Tautumeitas" tāpēc pirmā izvēle bijusi starp kokli, vijoli un flautu, tomēr apstājusies pie flautas.

Kristaps piebilst, ka ģimenei patīk folklora.

"Viens  no baudas brīžiem ir būt kopā ar folkloristiem, svinēt latviešu tradicionālos svētkus. Tur arī interese par šiem instrumentiem," tā Kristaps.

Marta stāsta, ka viņai patīk dzīvoties mājās un viņa palīdz tētim laistīt augus. Bet ir arī uzsākusi bērnudārznieka gaitas.

Mamma Inga šobrīd ir bērnu kopšanas atvaļinājumā ar ģimenes jaunāko atvasi Kārli, bet kā piebilst Kristaps – "ar taksista funkcijām". No rīta tētis meitas aizved uz  skolu dārziņu, mamma dodas pakaļ.

Inga stāsta, ka mazais Kārlis ir mierīgs, klausa māsas un tēti. Viņa smej, ka puika jau zina, ka ir trešais, jo nez vai pietiktu visam laika, ja vēl celtos naktī.

Kristaps atzīst, ka bērni prasa cieņpilnu attieksmi un savi hobiji tāpēc ir mazliet jāatliek malā. Slavē sievu, kas bērnu dēļ ir gatava uz visu. Par sevi saka, ka ir vairāk skarbais. Mamma ir elastīgāka.

Kristaps savu ģimeni dēvē par veselīgiem ēdājiem. Rāda ledusskapi, kā viss sakārtots un safasēts – ribiņas, fileja, maltā gaļa, arī teļa gaļa. Kādu tas varbūt pārsteigs, jo ar veselīgu ēšanu pirmām kārtā asociē veģetāru uzturu, bet Reķi to saista ar vairāku produktu patēriņu, kuru izcelsmi zina. Tas attiecas arī uz gaļu.

Kristaps ar gandarījumu bilst, ka gaļu iegādājas no zemniekiem, par kuriem zina, ka viņu cūka ēdusi pieniņu, sūkaliņas un graudus. Kopš ģimenē ienākusi pirmā meita Adelīna, Reķi veikalā gaļu nav pirkuši.

Ģimenei pašiem arī neliels dārziņš, tas nav ar domu nodrošināt sevi ar tomātiem un gurķiem, bet parādīt bērniem, kur kas rodas. Viss pašpatēriņam.

Inga stāsta, ka vairāk par veselīgu uzturu mudinājusi pievērsties Marta –  radies liekais svars pēc otrās grūtniecības. Tad Inga sākusi interesēties par dažādiem ēšanas paradumiem.

Tagad viņa atzīst: "Tu nevari bērnam iemācīt ēst veselīgi, ja pats ēd pusdienās čipsus!"

Un atšķirībā no citiem bērniem Reķu meitas viesībās parasti izvēlas salātus, to, kam citi bērni parasti iet garām.

Trīs bērni ģimenē bijusi vecāku apzināta izvēle. Vairāk Kristapa mudinājums, jo viņš nāk no trīs bērnu ģimenes. Kristaps bilst, ka vēlētos ģimenē vēl vienu vai divus bērnus, bet šobrīd to nevar atļauties.

Kristaps uzskata – ja bērnu pulciņš būtu lielāks, mammai būtu jākļūst par mājsaimnieci, tad tētim būtu krietni vairāk jāstrādā. Tas būtu slikti ģimenei, jo mājās būtu vēl mazāk. Vēl viena iespēja – piesaistīt mājkalpotāju vai aicināt vecvecākus, bet tas pēc viņa domām nav pareizs modelis, jo savi bērni ir jāaudzina pašiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti