Izrāde «Tētis» pēc K. Vērdiņa dzejas motīviem - par labākajiem tētiem pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar teātra dienu “Atved bērnu uz "Istabas" teātri!” 31. martā pirmizrādi piedzīvos izrāde vecākiem un bērniem “Tētis” pēc K. Vērdiņa dzejas motīviem, režisors Jānis Znotiņš.

Sabiedrībā arvien vairāk pievērš uzmanību tēvu lomai bērnu dzīvēs. Mamma un tētis tiek uztverti kā līdzvērtīgi, vienlīdz atbildīgi vecāki, kas savos bērnos iegulda laiku un  enerģiju. Tēva loma ģimenē spilgti atainojas arī mūsdienu bērnu literatūrā - viens no redzamākajiem piemēriem ir izdevniecībā “Liels un mazs” 2016. gadā izdotā Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata “Tētis”, kurā lielākā daļa dzejoļu veltīti tēva un bērna attiecībām.

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar "Istabas" teātra radošo komandu, izmantojot Vērdiņa dzeju, uzvedis izrādi, kurā stāsta  par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Izrādē “Tētis” jautrā un aizraujošā veidā runā ar savu skatītāju par nopietnām lietām, rosinot uz pārdomām un sarunu starp vecākiem un bērniem. Izrādē tiek parādīts, ka tētis var būt aizņemts, dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs, bet, lai arī kāds viņš būtu, bērnam viņš ir pats labākais un mīļākais.

Radošo grupu veido režisors Jānis Znotiņš, aktieris Oskars Vīksne, dramaturģiskās koncepcijas autore Ance Muižniece, māksliniece Berta Vilipsone, producente Alma Kušķe.  

Izrāde veidota sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem un būs redzama galerijā “Istaba” K. Barona ielā 31b.

Kā ierasts teātra dienā “Atved bērnu uz Istabas teātri!” izrādes apmeklētājiem ir par brīvu! Šogad Istabas teātris ir priecīgs sadarboties ar Sabiedrības integrācijas fondu uz vienu no izrādēm (plkst. 11.00) aicinot daudzbērnu ģimenes ar Goda ģimeņu apliecību! Savukārt uz otru izrādi plkst. 14.00 ir aicināti pieteikties visi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti