Izdots mūzikas albums bērniem – «Vilkam tāda dvēselīt’»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Izdevniecībā “Musica Baltica” izdots albums“Vilkam tāda dvēselīt’”, tas radīts šogad jūlijā notikušajiem bērnu vokālo ansambļu koncertiem Dailes teātrī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku programmas ietvaros. Albums “Vilkam tāda dvēselīt’” pieejams kompaktdiskā un mūzikas straumēšanas servisos.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Projekts “Vilkam tāda dvēselīt’” ir neparasts ar to, ka tā mākslinieciskā vadītāja Sanita Sējāne jauno bērnu dziesmu radīšanu uzticēja mūziķiem/komponistiem, kuri savus lielākos panākumus guvuši neakadēmiskās mūzikas sfērā – grupas “Instrumenti” dalībniekam un dažādu citu projektu producentam Reinim Sējānam un viņa brālēnam, projektu “Dabas koncertzāle” un “Brīnumskapis” dalībniekam Andrim Sējānam.

Jaunā albuma dziesmu versijas tapušas pērnā gada nogalē, kad tās tika izsūtītas 12 Latvijas labākajiem bērnu vokālajiem ansambļiem no Rīgas, Ventspils, Lielvārdes, Daugavpils, Valmieras, Balviem, Līvāniem, Limbažiem un Ogres, laikus sākot gatavoties lielajam Dziesmu svētku notikumam. Muzikālais materiāls ir jaunums Latvijas bērnu vokālo ansambļu nozarē, jo autori īpaši piestrādājuši pie dziesmu mūsdienīga skanējuma un to atskaņojums pieprasa laikmetīgus risinājumus.

Paralēli “dzīvajam” instrumentālā pavadījuma skanējumam tiek izmantota arī elektronika, kā rezultātā bērnu vokālie ansambļi līdz šim vēl nav izpildījuši tik “grūvīgu” (atvasinājums no grūti tulkojamā angļu valodas muzikālā termina “groove”) mūziku, kuras spektrs turklāt variē no simfoniskā orķestra līdz rokgrupas skanējumam. Projekta pamatideja balstīta uz to, lai pašiem bērniem ir prieks un azarts dziedāt un lai viņi neapmeklētu ansambļu mēģinājumus tikai tādēļ, ka “mamma tā liek”. Tajā pašā laikā “Vilkam tāda dvēselīt'” dziesmas vokāli tehniskajā ziņā ir gana sarežģītas, un bērnu ansambļi dzied gan unisonā, gan pat piecbalsīgi. Projekta veidotāji ir pārliecināti, ka šis ir īstais veids, kā latviešu mūzikai nezaudēt tās izpildītājus arī nākotnē.

Turklāt mūzika tiek izpildīta atbilstoši Ingas Cipes radītajam programmas uzveduma scenārijam un Sanitas Sējānes un Ingas Cipes veidotajai horeogrāfijai.

Programmu “Vilkam tāda dvēselīt’” jau drīzumā būs iespējams vēlreiz noklausīties un attiecīgi arī noskatīties klātienē koncertizpildījumā 10. novembrī VEF kultūras pilī Rīgā, 31. janvārī Vidzemes koncertzālē Cēsīs, 12. februārī Latgales vēstniecībā “GORS” Rēzeknē un 21. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti