Panorāma

ASV Senāts impīčmenta prāvā attaisno D. Trampu

Panorāma

"Babītes siltuma" audits svilina pašvaldību

Ziemas prieki īpašās ragavās

Īpašas ragavas ļauj bērniem ar kustību traucējumiem baudīt ziemas priekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kā lai bērni ar kustību traucējumiem bauda krāšņo ziemu? Labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv" atradusi risinājumu – īpaši pielāgotas ragavas.

Ziema mūs šogad lutina, sniega kārta bieza un sals bargs. Šogad slidojuši vai slēpojuši gandrīz visi. Cēsīs, Žagarkalnā, ziemas priekus bauda arī bērni ar kustību traucējumiem.

Šādas aktivitātes viņiem ir retas. Vecāki norāda, ka sajūsma ir liela un bērni no ragaviņām ārā kāpt nevēlas. Arī organizatori atzīst, ka ko tādu vajadzēja jau sen. 

"Vakardien pirmo reizi mēs visu dienu slēpojām. Bija četri bērni, no sākuma bija tāda bišķiņ bailīte, bija Rūta ratiņkrēslā, kura baidījās no sākuma un pēc tam jau sajūsmā spiedza. Tās emocijas nav aprakstāmas," stāsta labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” vadītāja Ilze Skuja.

"Ņemot vērā, kā Krišjānis izturas un kā smaida, es domāju, ka ļoti, ļoti labas sajūtas ir Krišjānim, līdz ar to arī man," atzīst Krišjāņa mamma Kristīne. 

Lai baudītu nobraucienu ragavās, tālu ceļu mēroja Selīna ar savu mammu. 

"Mēs braucām no Bauskas. Pēc “`waze” bija 120 kilometri," stāsta Selīnas mamma Kristīne. "Viņa jau bija sajūsmā kopš vakardienas, kad noskatijās, kā vakar brauca bērni. Nevarēja sagaidīt."

Vēl tikai nesot Selīnu uz ragavām, viņa jau saka, ka vēlas braukt pa trases lielāko nogāzi. Par meitas drosmi māte nešaubās ne mirkli. 

"Viņai nav bail no tāda veida aktivitātēm, nav bail no ūdens, no braukšanas pa kalnu... Bet piecelties kājās un nostāvēt, nezinu, kāpēc viņai bail," atzīst meitenes mamma.

Speciālās ragavas ir tikai aizdotas. Latvijā tādu nav. Šīs sarunājis Žagarkalna slēpošanas instruktors. Tās sūtītas no kāda ārzemju slēpošanas kūrorta. Šāda tipa ragavas ļauj bērnus vizināt arī lielā ātrumā un tiekot izmantotas arī paralimpiskajās spēlēs. 

Bērniem ar kustību traucējumiem pielāgotas ragavas
Bērniem ar kustību traucējumiem pielāgotas ragavas

"Ragavu cena ir aptuveni sākot ar 5–6 tūkstošiem," stāsta labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” vadītāja Ilze Skuja. "Esam kā iedegušies un vēlamies, lai šīs ragavas mēs nākošgad varētu izmantot paši."

Labdarības organizācija aicina ziedot ragavām, lai nākamgad varētu slēpot visu sezonu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti