Ģimenes ar bērniem aicina piedalīties lasīšanas veicināšanas projektā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” un Rūta Dvinska aicina ģimenes piedalīties videokonkursā par grāmatu saturu, lasīšanu, lasītā izpratni, paziņojumā presei informēja projekta “Bibliotēka” satura veidotāja Daiga Katrīna Bitēna.

Kas ir grāmata? Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” divu gadu laikā ir uzdevis šo jautājumu daudziem, un ir saņēmis dažādas atbildes no gudriem un dzīves pieredzējušiem cilvēkiem. Bet ko par grāmatām domā bērni? “Bibliotēka” un divu meitu māmiņa, TV raidījumu vadītāja Rūta Dvinska vēlas to noskaidrot un aicina ģimenes ar bērniem piedalīties konkursā – līdz 15. maijam iesūtīt video, kurā bērni atbild uz jautājumiem par grāmatām.

"Vienas no manām jaukākajām bērnības atmiņām ir par to, kā mana vecmāmiņa man lasa pasaku par piparkūku vīriņu, kamēr es sēžu viņai klēpī un pētu krāsainos grāmatas attēlus. Tagad šo pašu pasaku manām meitām lasa viņu vecmāmiņa. Un es redzu, kā mainās paaudzes, bet nemainīgas ir ģimenes tradīcijas un vērtības, tostarp grāmatu lasīšanas prieks," saka Rūta Dvinska. 

Grāmatām ir ļoti liela nozīmē bērnu dzīvē – sākot ar ilustratīvām grāmatām, kas palīdz iepazīt pasauli, turpinot ar ābeci pirmajām lasītprasmēm un pasaku grāmatām pirms miega. Bet ko bērniem patiesībā nozīmē grāmatas? Kā bērni atbild uz tik vienkāršiem jautājumiem kā:

  1. Kas ir grāmata?
  2. Ko var izlasīt grāmatās?
  3. Kāpēc cilvēki lasa grāmatas?
  4. Kādas grāmatas Tev patīk vislabāk?
  5. Kas ir pats foršākais, ko Tu esi izlasījis/atradis grāmatā?

Lai piedalītos konkursā, kādam no ģimenes pieaugušajiem ir jāuzņem un konkursam jāiesūta video horizontālā formātā, kurā viens vai vairāki bērni pirmsskolas vai skolas vecumā atbild uz augstāk minētajiem jautājumiem.

No iesūtītajām bērnu atbildēm tiks veidoti video sižeti, kas tiks publicētas projekta “Bibliotēka” sociālajos tīklos un no kuriem ikviens varēs uzzināt mūsu jaunākās paaudzes domas par literatūras pasauli. Divi video, kurus žūrija atzīs kā labākos, saņems 100 eiro un 50 eiro dāvanu karti grāmatnīcās “Jānis Roze”.

Video konkursam jāiesniedz līdz 2020. gada 15. maijam, sūtot to uz e-pastu [email protected] ar norādi “Konkursam”. Konkursa nolikumu un visus dalības nosacījumus iespējams lasīt šeit.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2020. gada 1. jūnijā. Rezultāti tiks publicēti lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” mājaslapā un projekta sociālo tīklu profilos un citos komunikācijas kanālos, kā arī uzvarētājiem personīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti